StageFright Scanner

StageFright Scanner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    194

  • Üretici

    Trustlook Mobile Security

StageFright Scanner, Android işletim sisteminin önemli açıklarından bir tanesi olan Stagefright virüsünü tespit ederek silebilen yararlı bir uygulama.

StageFright Scanner, son günlerde adından sıkça bahsettirmeyi başaran Stagefright virüsünün tespit edilme ve silinme işlemleri çin kullanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi. Şu an Android işletim sisteminin en büyük güvenlik açıklarından bir tanesi olan Stagefright, MMS, e-posta ya da mesajlaşma uygulamaları üzerinde MP4 formatlı bir dosya açmaya çalıştığınızda cihazınıza bulaşabiliyor. Bulaştıktan sonra ise Android telefon ve tabletlerinizdeki mesajlara, ödeme bilgilerinize ve hatta Facebook mesajlarınıza bile ulaşılabiliyor.

Uygulama belirli Stagefright virüslerini tespit ederek cihazınızdan silebilmeniz için gerekli taramayı yapıyor ve eğer tespit ederse virüslü dosyayı otomatik olarak siliyor. Eğer deneyimli bir Android kullanıcısı değilseniz ve cihazınızda Stagefirght'ın olup olmadığını bilmiğyorsanız Stagefright Scanner uygulamasını ücretsiz olarak indirip bir tarama yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Mobil cihazınız ve siz bir zarar görmeden önce gerekli işlemleri yaparak tedbirinizi almak sizin için oldukça yararlı olabilir. Bu nedenle bu tür bir uygulama kullanmalı ve eğer cihazınızda bu virüs bulunuyorsa hemen silmelisiniz.

Stagefright için alınabilecek en iyi önlemlerden bir tanesi olan bu uygulamayı mutlaka indirip cihazınızda Stagefright taraması yapmanızı sizin açınızdan yararlı olacaktır.

YORUMLAR