Tercih Robotu

Tercih Robotu
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tercih Robotu, üniversite adaylarının puan hesaplama işlemlerini yaparak girebileceği üniversiteleri başarı sıralamasına göre sıralayan yararlı ve ücretsiz bir Android uygulamasıdır.

Tercih Robotu, üniversite adaylarına yönelik hazırlanmış olan kullanımı kolay ve yararlı bir Android uygulamasıdır. Uygulamanın temel amacı üniversiteye girecek olan öğrencilere yardım ederek LYS puanlarını hesaplama ve alacakları puana göre girebilecekleri üniversiteleri başarı sırasına göre sıralamaktır.

Uygulama hazırlanırken seçilen üniversiteler öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasından belirlenmiştir. Bu nedenle girmek istediğiniz üniversitelerin bir çoğuna liste üzerinden kolayca erişebileceksiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra puanınız hesaplamak için farklı derslere ait yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarını girmelisiniz. Daha sonra altta bulunan hesapla tuşuna basarak puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra alacağınız puana göre girebileceğiniz üniversite ve bölüm tahminleri listelenecektir. Böylelikle seçim yaparken yakın seçenekleri tek bir ekran üzerinde görerek daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Puan hesaplamadan sonra karşınıza çıkacak olan listede üniversiteleri ait puan tipi, şehir, bölüm, başarı sırası, taban puan ve kontenjan gibi bilgiler yer almaktadır. Ayrıca devlet ve vakıf üniversiteleri oldukları da ekranın en sağında görünmektedir.

Aldığınız puana göre yereşebileceğiniz üniversiteler listesi üzerindeki üniversitelerin üzerlerine gelerek bu üniversiteler hakkında genel bilgi alabiliyorsunuz. Dilerseniz buradan üniversitelerin web sitelerine giderek daha detaylı bilgilere de erişebilirsiniz.

ODTÜ, Boğaziçi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversite ve Akdeniz Üniversitesi gibi pek çok popüler üniversiteyi içerisinde barındıran uygulamayı Android telefon ve tabletlerinize indirerek daha rahat ve başarılı tercihler yapabilirsiniz.

YORUMLAR