Tertip

Tertip
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tertip, askerlerin ve asker yakınlarının Android telefon ve tabletleri üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceği gelişmiş bir sesli şafak uygulamasıdır.

Tertip, askerliğin bitiş süresini belirten şafağı takip edebilmek için geliştirilen başarılı bir Android uygulamasıdır. Uygulama sayesinde tüm Android cihaz sahibi asker ve yakınları şafaklarını rahatlıkla takip edebilirler. Uygulamanın benzer diğer uygulamalardan en büyük farkı ise sesli şafak sayımı yapmasıdır.

Sesli şafak sayımı dışında askerlik ile bilgili pek çok yararlı bilgi bulunduran uygulama ile farklı şeyler de yapabilirsiniz. Uygulamanın ana ekranı üzerinde kalan şafağınızı görüntüleyebildiğiniz gibi, teskere tarihinizi hesaplayarak görebiliyorsunuz. İsterseniz kalan şafağınızı sesli olarak okutabilirsiniz. Askerliğini yapanların bileceği 82'den düşme olayı ise uygulamada mevcut. Yani şafağınız 82'den az kaldığında il plakalarına göre ilerlersiniz ve il asları da sesli olarak okunur.

Uygulamanın güzel özelliklerinden bir tanesi de sosyal medya üzerinde kalan şafağınızı paylaşabiliyor olmanızdır. Bu sayede arkadaşlarınıza askerde kaç gününüz kaldığını rahatlıkla bildirebilirsiniz. Sosyal medya dışında e-posta ve MMS olarak da gönderme seçenekleri bulunuyor.

Buraya kadar yazdıklarım oldukça yararlı ve olması gereken özelliklerdi. Uygulama içerisinde bunlara ekstra olarak daha fazlası bulunuyor. Bunlar; askerler arasında en çok dönen muhabbetler, komik sinema replikleri, askerlik hakkında bilgiler, rütbeler, askerde lazım olacak malzemeler, askerlik tavsiyeleri, abdest ve namaz bilgileri gibi bir çok şey bulunuyor.

Tam anlamıyla askerlik ile ilgili herşeyi içerisinde barındıran Tertip Sesli Şafak Sayar uygulaması Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirerek kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.

YORUMLAR