The Banner Saga 1.1.14 (Android)

The Banner Saga

The Banner Saga
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kuzey mitolojisinde geçen stratejik bir RPG olan The Banner Saga, vermiş olduğunuzla kararla değişen dinamik senaryosuyla dikkat çekiyor.

Oyunserverlerin uzun süredir mobil versiyonunu bekledikleri The Banner Saga, Kuzey mitolojisini konu alan harikulade bir stratejik RPG. Başarısını kıskanan King.com, Candy Crush Saga ismindeki "Saga" kelimesinden ötürü başarısız bir telif hakkı davası açsa da oyunun isminin yayılmasına vesile olan bir durum söz konusu oldu. Ne var ki, haberleri takip edenlerin çoğu sadece bu durumdan ötürü oyunun ismini duymuş olabilir. Bu sebeple oyundan biraz bahsetmekte fayda var.

Kuzeyli bir kabilenin hayatta kalma mücadelesini yönettiğiniz bu oyunda vereceğiniz kararlar yolculuğunuzu ciddi bir şekilde etkileyerek kişisel bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Sahip olduğunuz göçebe karavanıyla yolculuk yaparken yolunuza çıkanlarla dostluklar kurarak işinize yarayacak yeni dostlar ve yeni hikayeler ediniyorsunuz. Ne var ki, her karşılaştığınız kişiye yardım eli uzatmak da faydalı bir eylem olmayacaktır. Ekibinize dahil olunca sizi içten yok edecek insanların karşınıza çıkma ihtimali de var.

Muhteşem çizimleriyle Lou Scheimer'ın 80'li yıllardaki FILMATION görsellerini andıran estetik yapı son derece etkileyici. Yetişkinler bu çizimleri eski He-Man serilerinden hatırlayacaklardır. Donmuş tundralarda çıkmış olduğunuz amansız yol, çetin hayatta kalma mücadelenize sahne oluyor. Hayatta kalmak için ardına bakmadan yolculuğuna devam eden ekibinizin karşısında her an yeni düşmanların çıkma ihtimali var ve sizin oyun içerisinde bu duruma hazırlıklı olmanız gerekiyor. İnsanları yok etmek isteyen Dredge ismindeki zebaniler her daim sizi bir gölge gibi takip ederken oyunun gidişatı sizin hikayeye dahil olma şeklinize göre değişkenlik gösteriyor.

Diyaloglar ve savaşma şekilleriniz karşınıza yeni alternatif hikayeler sunarken bu oyunu oynayan farklı arkadaşlarınızla bambaşka olaylara tanık olduğunuzu anlayacaksanız. Öte yandan, farklı deneyimler sayesinde tekrar oynanabilirlik son derece yüksek. Birçok RPG oyunlarının aksine belli bir olaya odaklanmayan The Banner Saga, farklı karakterleri daha önemli pozisyonlara yerleştirip farklı bir oyun hikayesi seçmenize olanak tanıyor.

Basit görünümüne rağmen oldukça yer kaplayan bir oyun olan The Banner Saga, bu kapasitesinin hakkını alternatif senaryolar, güzel diyaloglar ve harika görsellerle veriyor. El çizimi arka plan görselleri size tablo gibi bir zerafet sunuyor. Karakterlerin görünümü de bu ortama harika bir şekilde uyarlanmış. Mobil cihazlara gelmeden önce sadece PC oyuncularının oynayabildiği The Banner Saga, bu platformlarda daha ucuz fiyatlarıyla feci şekilde göz kırpıyor. Uygulama içi satın alma olmadığı için bir kere ödüyorsunuz ve temiz bir şekilde oynuyorsunuz.

ARTILAR

Uygulama içi satın alma yok

Harika görseller

Kaliteli dövüş dinamikleri

Alternatif senaryolar ve ana karakterler

EKSİLER

Yüksek fiyat

YORUMLAR