The Last Door: Collector's Edition 1.0 (Android)

The Last Door: Collector's Edition

1.0
The Last Door: Collector's Edition
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    243

  • Üretici

    Game Troopers

Lovecraft hikayelerini sevenlerin sürükleyici bulacağı The Last Door, retro grafiklerle bile içinizi ürpertmeyi başaracak.

Hem Sinema hem de oyun dünyası korku temasında kanıksanmış iki tane formüle başvuruyor. Bunların birincisi karşınıza "zınk" diye bir görüntü veya çığlık sesi çıkartarak ucuz yollara başvursa da bir diğer yöntem sürükleyici bir hikaye sunar ve siz o gerilimin peşini bırakamazsınız. The Last Door isimli bu oyun da başarılı bulduğum ikinci formülü muazzam bir şekilde kullanan bir örnek. Bilinçli bir şekilde retro animasyonlarla tasarlanmış olan bu oyun 2012 Aralık ayında sonuçlanan başarılı bir Kickstarter projesinin ürünü olarak göz dolduruyor. Victoria dönemi İngiltere'sinin kendine has karamsar ambiyansını başarılı bir şekilde oyuncuya aktaran The Last Door, point and click adventure sevenler için klasik olacak kalitede.

1891 yılının Sonbaharında başlayan hikayede Jeremiah Devitt isimli ana karakterini oynuyorsunuz ve uzun süredir görmediğiniz arkadaşınız Anthony'nin intiharı öncesinde size yazmış olduğu mektup bundan sonra çorap söküğü gibi açılacak olan hikayenin kıvılcım noktası oluyor. Çorap söküğü dememin sebebi konunun ana karakterin geçmişine ait unuttuğu travmatik hayat tecrübelerine dayanması. Dolayısıyla hikaye ilerledikçe ana karakteriniz de gözünüzde daha fazla şekil almaya başlıyor. Sizi arkadaşınızın oturduğu malikaneden uzun bir yolculuğa çıkartan oyun birçok rahatsız edici oyun içi sahneyi de yanında getiriyor. Canlı bir tiyatro sahnesinin çarpıcılığını ışıkların kapalı olması ve kulaklığın takılı olmasıyla yakalamanız mümkün.

The Last Door, H. P. Lovecraft için yazılmış bir aşk mektubu olarak nitelendiriliyor. Dönemsel bir konuyu anlatmasıyla birlikte beklenmedik şekilde iyi uyarlanmış retro grafikler size oyun içersinde her detayı göstermektense anlamanızı istediği şeyleri gösteriyor. Bu faktör de gizemli bir dünyada dolaştığınız macerayı olabildiğince destekliyor. Amaca yönelik görsel tasarım olarak örnek gösterebileceğim sayılı oyunlardan biri olmayı başaran The Last Door, point and click adventure sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun.

ARTILAR

İlginç konu

Korku ambiyansı etkili

Retro animasyonlar başarılı

Dolaşılacak mekan sayıları çok

EKSİLER

Türkçe dil desteği yok

Çabuk unutulan karakterler

Bulmacalar çok zor değil

YORUMLAR