The Next Arrow

The Next Arrow
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Next Arrow, oynaması basit yüksek puan alması imkansıza yakın olan bulmaca türünde bir Android oyunu.

The Next Arrow, Android işletim sistemli telefon ve tabletinizde kafa bulandıran zor bulmaca oyunlarını oynamaktan keyif alıyorsanız deneyebileceğiniz yapımlardan biri. Tamamen ücretsiz olarak indirilebileceğiniz oyunda tek yapmanız gereken gösterilen aktif oka dokunmak. Lakin hamlenizi yapmadan önce iki kere düşünmeli, birkaç adım ötesini hesap etmelisiniz.

Android platformunda yeni karşımıza çıkan bulmaca oyunlarından The Next Arrow oyununda 6 x 6 bir tabloda farklı renklerde bulunan oklara dokunarak en uzun ok zincirini oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için tablodaki oklar arasında kutucuk içerisine alınanlara dokunuyoruz. Kutucuklara dokundukça diğer pasif durumdaki okları aktif hale getiriyor yani kutucuk şeklini aldırıyoruz. Hangi yöne doğru ilerlediğimizi ise kutucuklardaki oklar gösteriyor.

Oyunda kutucuklardaki okların her biri tahmin edeceğiniz üzere farklı yönleri gösteriyor. Sağ ve saol işareti olan kutucuklara dokunduğunuzda önünüzdeki kutucuk sayısı kadar yatay konumda ilerlemiş oluyorsunuz. Yukarı ve aşağı işaretli kutucuklarda da dikey konumda hareket etmiş oluyorsunuz. Bazen kutucuklar çift yönlü veya dört yönlü hareket edebileceğiniz renkli kutucuklara da dönüşebiliyor.

Satranç gibi kuralların basit olduğu lakin zekanızı kullanarak yüksek puan alabileceğiniz bulmaca oyunu alışılmışın dışında bir oynanış sunduğundan alıştırma bölümü de konulmuş. Oyunun başında otomatik olarak çıkan alıştırma aşamasını kesinlikle es geçmeyin derim.

Oyun oynanış olarak basit görünse de ilerlemesi oldukça zor. Çift haneli puanlara ulaşmak ciddi anlamda kafa yormayı gerektiriyor. Son derece yavaş hareket etmeyi, etkin düşünmeyi gerektiren bulmaca oyunu zorluğu nedeniyle düşük puan almış lakin beyin jimnastiği için harika bir oyun ve bu tarz oyunları seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR