Turkish Keyboard

Turkish Keyboard
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Turkish Keyboard uygulaması, Android cihazlar için geliştirilmiş Türkçe klavye uygulamasıdır.

Turkish Keyboard uygulaması, Android akıllı cihazları için geliştirilen Türkçe klavye uygulamasıdır. Aslında orijinal klavyelerde Türkçe karakterler mevcut, ama klavyenin görünen kısmında bulunmuyorlar.

Türkçe karakterlere ulaşmak için, kullanmak istediğiniz harfin üzerine basılı tutarak yeni açılan kutudan seçerek ekliyoruz bu karakteri. Kimi zaman bu karakterleri kullanarak yazı yazmak, çok zahmetli bir işe dönüşebiliyor. Bu konuyu çözmek için haricen bir uygulama yüklemek zorunda kalıyoruz. Bir uygulama geliştiricisi, tam da bu sorun için bir klavye uygulaması geliştirmiş. Uygulamayı yükledikten sonra Türkçe klavye parmaklarınızın ucunda oluyor.

Uygulamanın çalışma mantığı şu şekilde;

Kurulum tamamlandıktan sonra telefon ayarlarından "Locale Text" menüsüne girip, Türkçe klavyeyi etkinleştiriyoruz.
Metin yazılan alana birkaç saniye basılı tutunca "Select input method" menüsü karşınıza çıkıyor, buradan Türkçe klavyeyi işaretliyoruz ve klavye kullanıma hazır hale geliyor. Eğer Android sistemin orijinal klavyesine alıştıysanız, bu klavye size biraz zor gelebilir. Bir süre kullandıktan sonra alışmanız mümkün. Klavyenin tuş takımı aynı iPhone'lardaki klavyeye benziyor. 

Uygulamanın özellikleri ise şu şekilde:
 

  • Türkçe Q ve F klavyeyi desteği,
  • Sesli ve titreşimli tuş geri bildirimi,
  • Otomatik büyük, küçük harf seçimi,
  • Yüksek çözünürlüklü telefonlarda tam uyumluluk.

YORUMLAR