Ülkeler Bilgi Testi

Ülkeler Bilgi Testi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ülkeler Bilgi Testi, Android akıllı cihazlar için geliştirilen genel kültür testi uygulamasıdır.

Ülkeler Bilgi Testi, Android cihazlar için geliştirilmiş bir test yapma uygulamasıdır. Dünya üzerindeki 205 ülke hakkında sorular içermektedir.

Uygulamanın giriş ekranında 205 ülkenin bayrağı bulunuyor. Herhangi bir ülkeye tıkladığınızda, seçtiğiniz ülkenin siyasi, kültürel yapısı, coğrafya ve genel kültür sorularını cevaplamaya çalışıyorsunuz. Soruların tamamını doğru yanıtladığınızda, testi tamamlamış oluyorsunuz ve bayrağın üzerine onay işareti beliriyor. Soruları cevaplamak için süre bulunmuyor. 4 şık arasından verdiğiniz yanıt doğruysa bir sonraki soruya geçiyor, eğer yanlış cevap verdiyseniz doğru cevabı ekranda gösteriyor.

Uygulamanın giriş ekranında ise verdiğiniz doğru ve yanlış cevapların sayısı yazıyor. Ayrıca, üst kısımda bulunan Sıfırla butonuyla ayarları sıfırlayabilirsiniz. Gelişmeler butonuyla da, uygulamanın güncellemelerini kontrol edebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde hem dünyayı tanımış oluyorsunuz, hem de genel kültürünüze yeni bilgiler ekliyorsunuz. Hem eğlenip hem de öğrenebileceğiniz bu uygulama ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Uygulama, ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

YORUMLAR