Unlucky 13 1.1.0 (Android)

Unlucky 13

Unlucky 13
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Unlucky 13, Total Eclipse tarafından Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirilen ve kendine has oynanışı olan bir tür bulmaca oyunudur.

Unlucky 13, Android telefon ve tabletler üzerinde oynayabileceğiniz 2048 benzeri bir bulmaca oyunudur.

Daha önce Clockwork Man oyunları ile mobil oyuncuların gözüne girmeyi başaran Total Eclipse, bu sefer çok değişik bir bulmaca oyunu ile karşımıza çıkmış durumda. Aslında oyun temelde 2048 ile oldukça benziyor; ancak bunu kendine has dokunuşlarla değiştirerek, bu benzeriliği en temelde tutumayı başarıyor. Unlucky 13 boyunca yapımcı stüdyo bizden, hem belirli şekilleri belirli yerlere yerleştirerek, puan almamızı istiyor hem de matematiğimizi de ucundan göstermemizi bekliyor.

Oyundaki ana amacımız benzer şekilleri yan yana getirerek, kareleri tamamen kaplamak ve bölümü geçmek. Bunu yapabilmek için ekranın altında önerilen iki şekilden bir tanesini seçiyoruz. Seçtiğimiz şekli de ekranda istediğimiz yere koyabiliyoruz. Bu şekillerin her biri farklı renklerde oldukları gibi üzerlerinde de farklı sayılar yer alıyor. Bu sebeple en doğru seçimi yapmak ve en doğru yere koymak gerekiyor. Son olarak aynı renkteki sıraların, üzerinde yer alan sayıların toplamanın 13 etmemesine de dikkat ediyorsunuz.

Aslında anlatması bir hayli güç olsa da bir kere oynayınca hemen kavrayabildiğimiz Unlucky 13'e dair daha ayrıntılı bilgileri almak ve oynanışına dair detayları öğrenmek için ise hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

YORUMLAR