Wifi Scheduler 2.3.97 (Android)

Wifi Scheduler

Wifi Scheduler
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wifi Scheduler ile telefonunuz bir ağa bağlı değilken Wifi otomatik olarak kapatılır ve pil ömründen tasarruf edilmiş olur.

Cep telefonları geliştikçe ve donanımları arttıkça pil ömürleri de bir o kadar azalıyor. Ne kadar iyi bir telefona sahipseniz o kadar az pil ömrü sunan bir telefona sahipsiniz demektir. Kullanıcılar telefonlarının pil sürelerini uzatmak için kendi yöntemlerini ya da yardımcı programları kullanmaktalar.

Wifi Scheduler isimli program da batarya ömrünü uzatmayı hedefleyen bir Android uygulaması. Bir akıllı telefon ya da tablette pili en çok tüketen donanım ekrandır ve ardından ikinciliği wifi'a bırakır. Ancak bilmediğimiz nokta, WiFi etkinken ve bir ağa bağlı değilken, otomatik olarak bağlanılabilir ağ aradığı zaman en çok bataryayı tüketir. İşte bu noktada bir Android programı olan Wifi Scheduler bu sorunumuzu çözüyor. 

Uygulama cihazımıza yüklendiğinde ve çalıştırdığımızda bütün Wifi ayarlarımızı kontrol etmeye başlıyor. Cihazımızın batarya tüketimini minimize ediyor ve bunu çok basit bir yolla yapıyor: Wifi'ı kapatarak. Bu çok basit ve önemsiz bir işlem gibi görünüyor. Aslında gayet basit bir işlem ancak hiç de öyle önemsiz bir şey olmadığını kullanmadığınız zamanlarda telefonlarınızın Wifi'ını kapatarak siz de farkedebilirsiniz.

Programın çalışma mantığı ise şöyle: Wifi Scheduler, Wifi'ın herhangi bir kablosuz ağ ile bağlantısı kesildiğinde bunu algılıyor. Cihazın bağlantısı kesilen ağa ya da tanıdık başka bir ağa tekrar bağlanması ihtimaline karşın makul bir süre (birkaç dakika) bekliyor ve ardından cihaz hiçbir ağa bağlanmazsa Wifi'ı kapatıyor. Böylece bir ağa bağlı olmayan Wifi, sürekli başka ağlar aramıyor ve bataryadan tasarruf edilmiş oluyor. Bunun olabilmesi için de uygulamanın önce bilinen ağları tanımlaması gerekiyor. Bunu da uygulama penceresinden ayarlamanız gerekmekte.

Ayrıca Wifi Scheduler, bildirim ekranına durum çubuğu olarak eklenebiliyor ve bağlantı geçmişini gösterebiliyor (PRO versiyon için geçerli).

Android cihazınızın pil ömründen daha fazla tasarruf sağlamak isterseniz aşağıdaki uygulamaları da deneyebilirsiniz:

YORUMLAR