Android İçin En İyi 10 Uçak Oyunu

Uçak uçurmak veya pilot olmak belki de çocukluğumuzdan beri hepimizin hayalleri arasında diyebiliriz. Fakat ne yazık ki yalnızca çok şanslı bir azınlık bu hayalini gerçekleştirme şansını yakalayabiliyor.

Android İçin En İyi 10 Uçak Oyunu

Uçak uçurmak veya pilot olmak belki de çocukluğumuzdan beri hepimizin hayalleri arasında diyebiliriz. Fakat ne yazık ki yalnızca çok şanslı bir azınlık bu hayalini gerçekleştirme şansını yakalayabiliyor.

Özellikle son yıllarda popüler bir meslek haline gelen pilotluk bazılarının gerçekten çok büyük hayalidir. Fakat bu hayale ulaşmak o kadar da kolay değil zira bazı kriterlere uyuyor olmanız ve daha sonra da pek çok zorlayıcı eğitimden ve sınavdan geçmeniz gerekiyor. Ne yazık ki hepimiz pilot olma veya uçak uçurma hayalimize kavuşamıyoruz. Fakat bu hayalimizi uzaktan da olsa gerçekleştirmenin bir yolu var; o da uçak simülasyonları. Bu simülasyonlar sayesinde gerçekten havada uçuyormuş gibi hissedebilir ve uçak uçuruyormuş gibi heyecanlanabilirsiniz. Bununla birlikte eğlenceli uçak oyunları da cabası.

Eğer siz de uçaklarla ilgiliyseniz ve gönlünüzde hep uçak uçurma isteği varsa, bunu bu oyunlar ve simülasyonlarla gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Biz de bugün sizler için Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bu en iyi 10 uçak oyununu derledik.

3D Airplane Flight Simulator

Aynı zamanda hem eğlenceli hem de gerçekçi bir uçak simülasyonu arıyorsanız 3D Airplane Flight Simulator tam aradığınız şey olabilir. Havacılık hayalinizi bu başarılı oyunla gerçekleştirme şansına sahipsiniz.

Oyunda uçağı havalandırmaktan, havada kontrol etmeye, daha sonra da yere sağ salim bir şekilde indirmeye kadar pek çok göreviniz bulunuyor. Bunları yerine getirmek için verilen yönergeleri takip etmelisiniz.

Oyunda 20 farklı uçuş görevi ile birlikte Airbus A321, Boeing 727, Boeing 747-200 ve Boeing 737-800 uçakları bulunuyor. Bununla birlikte gerçekçi uçuş fiziği, farklı havaalanları, kokpit görünümü de oyunun özellikleri arasında.

Absolute RC Heli Sim

Her ne kadar başlığa uçak oyunları desek de helikopterler de aslında havacılık için önemli araçlardan bir tanesi. Belki de bazıları için uçaktan çok helikopter uçurmak eğlenceli geliyor bile olabilir.

Bu oyun da  Android cihazlarınızda  oynayabileceğiniz eğlenceli bir uzaktan kumandalı helikopter simülasyonu. Gerçekten eğlenceli olan oyunda farklı model helikopterler dışında, uçaklar ve botlar da bulunuyor.

Oyunda oynayabileceğiniz araçlardan bazılarını AH-46 Apache, Blast CX , Blast 450 3D, C46 Sea Knight, TRex 450, TRex 500, TRex 700 N, Twister Coast Guard şeklinde sayabiliriz.

Air Control Lite

Air Control Lite simülasyon kategorisine girmese de eğlenceli oyunlardan bir tanesi diyebilirim. Oyun orijinal yapısı ve eğlenceli tarzıyla dikkat çekiyor. Uzun süre sıkılmadan oynayabileceğinizi düşünüyorum.

Oyunda amacınız farklı uçakların havaalanında alçalmasını ve birbirlerine çarpmadan yere inmelerini sağlamak. Bunun için uçaklara bir yol çiziyorsunuz ve o yoldan giderek inmesini sağlıyorsunuz.

Oyun ilk başlarda çok kolaymış gibi görünse de, oyunda ilerledikçe havada o kadar çok uçak oluyor ki gözünüzü kırptığınız anda çarpışmalarına sebep oluyorsunuz. O yüzden hem hızlı hem dikkatli olmanız gerekiyor.

Air Navy Fighters

Air Navy Fighters da Android cihalzarınıza indirip oynayabileceğiniz bir uçak simülasyonu oyunudur. Bu alanda başarılı oyunlara sahip Rortos firması tarafından geliştirilmiş olan oyun gayet eğlenceli.

Oyunda  F/A 18 Super Hornet uçağınızla pek çok farklı göreve gidiyorsunuz. Uçak gemilerine inme görevlerinden hedefi yok etme görevlerine kadar pek çok farklı amacınızın olduğu oyunla uzun zaman eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Oyunda aynı zamanda farklı hava şartları ve gece-gündüz döngüsü olması da gerçekçilik katarak oyunu daha da oynanabilir kılmış diyebilirim. Ayrıca bölüm editörü olması da oyunun bir diğer artısı.

Air Patriots

Bir diğer uçak oyunu olan Air Patriots oyun yapısı olarak Air Control Lite'a benziyor diyebilirim. Yani simülasyondan daha çok küçük uçakları kontrol ettiğiniz eğlenceli bir oyun yapısına sahip olduğunu söylemeliyim.

Oyunda amacınız ekranda dalga dalga gelen tankları yok etmek. Bunun için uçağınıza yol çiziyor ve tanklara ateş etmesini sağlıyorsunuz. Böylece yollarınızı koruyabiliyorsunuz.

Oyunda 12 farklı bölüm bulunuyor. Bununla birlikte  oyun içinde çıkan yeşil çark şeklindeki simgeleri toplayıp sonraki haritaların açılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Fighterwing 2

Bir diğer oyun olan FighterWing 2 de adından da anlaşılacağı üzere bir savaş oyunuç Oyunda savaş uçaklarını kontrol ederek dünyanın çeşitli yerlerinde savaşa gidiyor ve düşmanlarınızı yoketmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda Harvard, Texan, Hurricane I, Bf109 E, Spit 1, P51 D, Hurricane IIC, Bf109 F, Spitfire I, Spitfire V, Spitfire IX, Fw190 A1, Fw190 A4, Fw190 A8 gibi İkinci Dünya Savaşı'nın ikonik uçaklarını uçuruyorsunuz.

Oyunda kullandığınız uçakları yükseltme şansına da sahipsiniz. Böylece daha rahat savaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte temel seviye eğitimleri ile oyuna daha rahat adapte olabiliyorsunuz.

Flight Simulator 3D

Bir diğer havacılık oyunlarından olan Flight Simulator 3D de yine başarılı bir simülasyon oyunu diyebilirim. Bu oyun özellikle 3D grafikleri sayesinde gerçekten uçak uçuruyormuş hissini veriyor.

Özellikle teknik konulara meraklı olan oyuncuların daha çok beğeneceğini düşündüğüm oyunda pek çok konuda bilgi sahibi oluyor ve uçak dinamiklerini öğreniyorsunuz.

Kolay kontrolleri ve mobil olmasına rağmen çok etkileyici görünen grafikleri ile denenmesi gereken uçak simülasyonlarından birisi olduğunu düşünüyorum.

Infinite Flight

Bir diğer başarılı uçak simülasyonu olan Infinite Flight listemizdeki tek ücretli oyun. Fakat bir kere denediğinizde verdiğiniz parayı hakettiğini göreceğiniz oyun bence en iyi uçak simülasyonlarından birisi.

Oyunda pek çok farklı uçak çeşidi bulunuyor. Bununla birlikte dünyanında pek çok yerindeki konumlara uçuş gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda gece gündüz döngüsü de bulunması daha gerçekçi kılmış

Oyunda 17 adet ücretsiz 18 satın almaya açık uçak tipi, 7 ücretsiz, 7 satın almaya açık bölge, uçuş planlama, aletli iniş sistemi, tekrar oynatma sistemi, gelişmiş otomatik pilot ve uçuş dersleri de yine sizleri bekliyor.

Mortal Skies 2

Yine bir diğer eğlenceli uçak oyunu olan Mortal Skies 2, simülasyon değil de daha retro tarzda bir oyun. Birincinin devamı niteliğinde olsa da oyundan zevk almak için birincisini oynamış olmanıza gerek yok.

Eskiden atarilerimizde oynadığımız arcade tarzda bir uçak ve ateş etme oyunu olan Mortal Skies 2'de yapmanız gereken uçağı kuş bakışı kontrol ederek karşıdan gelen düşman uçaklarına ateş etmek.

Oyunda bulunan yetenek puanı sistemi ile uçaklarınızı yükseltip geliştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte oyunda 9 geniş bölüm, ayarlanabilir zorluk seviyesi ve farklı bölüm sonu canavarları da bulunuyor.

X-Plane 9

X-Plane 9 da yine başarılı bir uçak oyunu. Cessna-172SP, Columbia-400, Cirrus-SJ-50, P180-Avanti, Malibu, KingAir, Eclipse500, Piper_Cub, R-44 (Helikopter), JA-37 (Jet) gibi araçlar oyunda mevcut.

3D grafikleri ile dikkat çeken oyunda 10 ücretsiz, 43 satın alınabilir uçak bulunuyor. Çeşitliliğin çok olması ve gerçekçi grafiklere ve ses efektlerine sahip olması oyunu başarılı kılıyor diyebilirim.

Bununla birlikte çoklu oyuncu desteği olması ve yeniden izleme seçeneklerinin olması da oyunun artı özelliklerinden diyebilirim. 6 ücretsiz 15 satın alınabilir harita ile birlikte oyunda 4 zaman dilimi ve 5 gökyüzü teması da bulunuyor.

YORUMLAR