Pets & Planes

Pets & Planes

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 229
  • DOSYA BOYUTU 43.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Yeti Bilişim

Yerli bir oyun olan Pets & Planes, akrobasi uçuşlarını eğlence dozu yüksek bir oyun tarzıyla ve ince düşünülmüş bir oynanabilirlikle sunuyor.

Yeti Bilişim'in mutfağından çıkan Pets & Planes uzun zamandır oynadığım en başarılı yerli mobil oyun diyebilirim. Pets & Planes'te yapmanız gereken şey uçağınızla akrobatik hareketler eşliğinde halkaların içinden geçip yarışı birinci olarak kazanmak. Ancak bu iş düşündüğünüzden çok daha karmaşık bir hal alabiliyor. Sizinle kıran kırana mücadeleye giren diğer uçaklardan kaçmanız gerekirken havada uçan balonlardan ve zeplinlerden de sakınmanız gerekiyor. Geçmeniz gereken halkalar bölüme göre birbirine bağlanmış şekilde duruyorlar, ufalıyorlar veya kendi eksenleri etradında dönmeye başlıyorlar. Belki de biraz deneyip yanılarak en doğru oynanış biçimini öğrenmeniz gerekiyor. Tüm hedefleri başarılı bir şekilde başardığınızdaysa bölüm sonlarında 3 yıldızla ödüllendiriliyorsunuz.

Kontroller için sol kısımdaki çemberi kullanıyorsunuz. Aslında ekranın tilt opsiyonu bu türdeki oyunlar oldukça trend olsa da Yeti Bilişim bana göre doğru karara varıp daha klasik bir kontrolle oyuncu için en iyi kalibrasyon imkanını sağlamış.

Oyun içi satın alma seçeneklerinin olduğu bu oyunda illa ki bir şey satın almak zorunda kalmıyorsunuz ve oyundan en sade şekilde de keyif almanız mümkün. Ama olur da satın almalardan açmak istediğiniz yeni pilotlar ve uçaklar varsa karşınıza çıkan fiyatlar dolar olarak yansıtılmış oluyor. Belki bu kısımda Türkçe menüye tanımlı Türk Lirasını baz alan fiyatlar dizilseymiş daha düzgün bir alışveriş tecrübesi edinmek mümkün olabilirmiş. Oyun hakkında yapabileceğim en katı eleştiri de sadece oyun içi satın alma kısmındaki bu problem.

Grafiklere ve müziğe geldiğimiz zaman oldukça funky ve eğlenceli tınılar eşliğinde büyük küçük herkesin beğenebileceği şirin animasyonlar göze çarpıyor. Oyunda arka plan tasarımı ne dikkatinizi dağıtacak kadar kalabalık bir görüntüye sahip, ne de bomboş bir alanda oynuyor hissiyatı yaratıyor. Uzaktan görünen halkalar ve paralar da aslında dünyanın zenginliğine işaret eden hoş bir nüans olmuş. Gerek isim seçimiyle, gerek oyun tasarımıyla yurt dışında da başarılı olacağını düşündüğüm Pets & Planes, uzun vadeli bir oyun keyfi arayanlara ücretsiz bir fırsat sunuyor.