En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri

Günümüzde kullanımı gittikçe popülerleşen bulut dosya depolama servislerini inceleyerek farklı kullanım amaçları ve sunduğu özelliklere göre değerlendirip, sizler için en uygun olanı seçmenizi sağladık.

En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri

Eskiden bilgisayarlarımızda, disketlerde ve CD/DVD'lerde sakladığımız tüm dosyalarımızı zamanla harici hard disklere taşımaya, daha sonra ise flaşh bellekler ile her yere taşımaya başladık. Günümüzde ise dosya ve dökümanlrımız nereye gidersek bizimle olabiliyor. Bunu nedeni ise bulut dosya depolama servisleri. Belirli limitlerde depolama alanlarını ücretsiz olarak sunan pek çok popüler firma, beraberinde pek çok özelliğe de sunuyor. Fakat sayıları gittikçe artan servisler arasında size en uygun olanı seçmek de zorlaşıyor. Bu seçime yardımcı olabilmek için sizlere "En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri" isimli yazımızı hazırlamak istedik.

Online bulut depolama servislerinin popüler olma nedeni, istediğimiz her dosya, döküman, veri vb. tüm her şeye istediğimiz zaman istediğimiz yerden erişebilmemiz. Ayrıca bulut depolama servisleri sağlamış olduğu çarpraz platform desteği sayesinde farklı cihazlar üzerinde eş zamanlı çalışarak, oldukça yararlı olabiliyor. Standart olarak belirli özellikler neredeyse tüm bulut depolama servislerinde olmasına rağmen, yazının başında da söylediğim gibi farklı özellikler ve ücretsiz kullanım kotalara farklı oluyor. Ayrıca Google, Gmail, Apple vb. markaların kullanıcılarının tercih edebilecekleri daha yararlı servisler olduğu için, en iyi ve en yararlı olacak bulut depolama servisini seçmek önemli bir konu.

Lafı daha da uzatmadan sizler için hazırladığımız yazımıza geçerek, en popüler bulut dosya depolama servislerini, özelliklerini, sundukları ücretsiz depolama alanlarını, artılarını ve eksilerini birlikte görelim.

1) Google Drive

Google, bulut dosya depolama servisleri arasındaki en büyüklerden bir tanesi. Gmail hesabınızı da içerisinde barındıran ücretsiz google Drive depolama alanı içerisinde tüm Google Drive dökümanlarınızı barındırarak hem web üzerinden hem mobil cihazlarınız üzerinden dilediğiniz zaman erişim sağlayabiliyorsunuz.

Eğer bilgisayarınız üzerinde Google Drive kullanıyorsanız, masaüstünüze bir Drive dosyası oluşturarak hangi dosyaların eşlenmesi gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Fakat eşlenmesini istediğiniz tüm dosyaların boyutuna dikkat etmeniz gerekiyor. Nedeni ise bulut depolama alanınızda oldukları gibi, bilgisayarınızın da hard diskinde yer kaplıyorlar.

Google Drive Ücretsiz Depolama Alanı ve Aylık Ücretlendirmeler:

 • Ücretsiz olarak 15 GB sunan Google Drive, bunun içerisine Gmail ve Google+ fotoğraflarını da dahil ediyor.
 • Geçtiğimiz aylarda Google Drive fiyatlarını düşüren Google, 100 GB için 1.99 Dolar/aylık, 1 TB için 9.99 Dolar/aylık ve 10 TB alan için 99.99 Dolar/aylık ödeme gerektiriyor.

Google Drive Yükleme Limitleri:

 • Google Dökümanlar: 50 MB ve 1 milyon karakter
 • Google Tablolar: 100 MB ve 400.000 Hücre
 • Google Slaytlar: 100 MB
 • Dosyalar: Her bir dosya için 5 TB

Google Drive üzerinde depolama alnınızı dolduranlar içerisinde Gmail e-postaları, e-posta eklerindeki dosyalar, Drive içerisindeki dosya, fotoğraf, müzik, video ve diğer dökümanlar.

Google Drive ile Açabileceğiniz Dosyalar

Drive ile tarayıcınız üzerinde ortak dosyaların hepsini herhangi bir problem olmadan açabiliyorsunuz. Android versiyonunda da açabildiğiniz gibi aynı zamanda müzik ve video yayını da yapabiliyorsunuz. Google Drive'ın iOS versiyonu ise malesef görüntüleme ile sınırlı ve medya dosyalarını oynatamıyor.

Eğer Google Drive'ı Google Chrome tarayıcı ile birlikte kullanıyorsanı, müzik ve video dosyalarını oynatabiliyorsunuz fakat sadece desteklenen formatlarda. Popüler dosya formatlarını destekleyen servis fotoğraflarınızı önizleme penceresinde açıyor. Ofis dökümanlarınız ve PDF dökümanlarınız ise yine Drive içinde görüntülenebiliyor fakat bu işlem için Chrome Web Store'dan gerekli uygulamaları indirmeniz gerekiyor.

Önemli! Gmail kullanıcıları, genel yedekleme ve dosya paylaşımları için kullanabileceğiniz en iyi bulut dosya depolama servisidir.

2) Dropbox

Aynı sektördeki rakiplerine göre çok daha az ücretsiz depolama alanı sunmasına rağmen uzun süredir bu piyasada olan hatta en büyük ve popüler bulut dosya depolama servislerinden bir tanesi olan Dropbox, kullanıcılarına sadece 2 GB'lık ücretsiz bir depolama alanı sunuyor. Fakat bu 2 GB'lık ücretsiz depolama alanı limitini, arkadaşlarınızı Dropbox kullanmaya davet ederek arttırabiliyorsunuz. Davet ettiğiniz her arkadaşınız için 500 MB ekstra depolama alanı kazanabilme imkanı sunan Dropbox, elbette bu şekilde kazanılan ücretsiz depolama alanına da bir limit koymuş.

Kullanım ve yapı açısından diğer tüm bulut dosya depolama servislerinden önde olan Dropbox, sade arayüzü sayesinde kullanırken oldukça rahat olmanızı sağlıyor. Masaüstünüze gelen dosya üzerinden yöneteceğiniz Dropbox hesabı, bu dosyaya eklediğiniz her şeyi buluta yükleyerek eşleme yapıyor. Bu nedenle Dropbox kullanırken bilgisayarınızda yeterli boş alan olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Dropbox Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücretlendirmeler:

 • Ücretsiz olarakl 2 GB bulut dosya depolama alanı sunuluyor. Bu alana ek olarak davet edeceğiniz arkadaşlarınızın her biri için 500 MB ek depolama alanı kazanarak toplam ücretsiz depolama alanınızı arttırabilirsiniz.
 • Ücretli olarak Dropbox kullanmak isteyen kullanıcılar ise 1 TB'lık bulut dosya depolama alanı için aylık 9.99 Dolar ödüyor.

Dropbox Yükleme Limitleri:

 • Dropbox ile masaüstü ve mobil versiyonları üzerinden yükleme yaparken herhangi bir limitiniz bulunmuyor. Elbette sahip olduğunuz alanı aşmadığınız sürece dilediğiniz büyüklükteki dosyaları yükleyebiliyorsunuz.
 • Websitesi üzerinden yapılan yüklemeler ise 10 GB ile sınırlı. Ayrıca yükleyeceğiniz dosyalar bilgisayarınız ile eşleşeceğinden bilgisayarınızda yeterli boş depolama alanı olması gerekiyor.

Dropbox ile Açabileceğiniz Dosyalar

Dropbox ile açabileceğiniz dosya ve dökümanlar programın kullandığınız versiyonuna göre değişebiliyor. Ayrıca Dropbox ile herhangi bir dosyayı açabilmeniz için bu dosyaların Dropbox üzerinde online olarak depolanması gerekiyor. Masaüstü versiyonunda açabileceğiniz dosyaların Dropbox ile uyumlu olması gerekiyor. Mobil platformda ise Android ve iOS versiyonlar arasında da farklılıklar bulunuyor. Fakat mobil cihazlarınız üzerinde dosya görüntüleme yada yapılan değişiklikleri kaydetme gibi özelliklerden yararlanabilmeniz için, kullandığınız programın Dropbox ile entegre edilmiş olması, yani uyumlu olması gerekiyor.

Android kullanıcıları Dropbox ile dosya açabilmek ve görüntüleyebilmek için Dropbox ile uyumlu olan uygulamaları kullanmak zorundalar.

iOS kullanıcıları ise:

 • Resim: JPG, TIFF ve GIF
 • Müzik: MP3, AIFF, M4A ve WAV
 • Film: MOV, MP4 ve M4V
 • Ofis Programları: DOC, DOCX, PPT, PPTX, XLS, XLSX ve Adobe PDF
 • Metin: TXT, RTF ve daha fazlası

Yukarıda da gördüğünüz üzere iPhone ve iPad sahibi olan Dropbox kullanıcıları Android mobil cihaz sahiplerine göre biraz daha avantajlı fakat, Dropbox'ın entegre edildiği Android uygulama sasyısının da oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim.

Önemli! Bulut dosya depolama servislerinden en büyük beklentisi verimlilik olan kullanıcıların Dropboxx kullanmaları daha yararlı olacaktır.

3) Box

Box'da Google Drive ve Dropbox gibi bulut dosya depolama servisi klasikleri arasında yer alıyor. Sektöre ilk giren firmalardan bir tanesi olan Box, sunmuş olduğu 10 GB'lık ücretsiz depolama alanı ile bir çok kullanıcıya sahip. Fakat yükleyeceğiniz dosyaların boyut limiti 250 MB ile sınırlı olduğu için bazı kullanıcılar için hiç uygun bir servis olmayabilir. Eğer Box'ı aylık ödemeli üye olarak kullanırsanız depolama alanınız ve dosya yükleme boyutunuz artıyor fakat yinede diğer rakipleri ile karşılaştırılacak kadar değil.

Box Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücretlendirmeler:

 • Ücretsiz olarak 10 GB'lık depolama alanı sahibi olacağınız Box'da maksimum dosya yükleme boyutu ise 250 MB ile sınırlı.
 • Ücretli üyeliğe geçmek isterseniz aylık 10 Dolar karşılığında 100 GB bulut dosya depolama alanı ve 5 GB maksimum dosya yükleme boyutuna sahip olabiliyorsunuz.

Box Yükleme Limitleri:

 • Fotoğraf ve müzik depolamak isteyen kullanıcılar için gerçekten ideal olan Box, eğer çılgınlı kseviyesinde fotoğraf ve müzik depolamayı düşünmüyorsanız, neredeyse tüm fotoğraf ve müziklerinizi 10 GB'lık ücretsiz alanda tutabilir.
 • Video yedekleme konusunda ise Box ile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni ücretsiz kullanımda sahip olduğunu 250 MB'lık yükleme boyutu limiti.

Box ile Açabileceğiniz Dosyalar:

Box uygulaması ile dosyaları önizleme yapabiliyorsunuz. Fakat Box'ı bir internet tarayıcı üzerinde açarsanız ortak formatların neredeyse hepsini açabiliyorsunuz. Buradaki tek problem önizlemenin 500 MB'lık boyut sınırına sahip olması. Ayrıca Box üzerinde açacağınız videolar otomatik olarak 640x480 çözünürlüğe dönüştürülüyor.

Eğer Box'ın Android ve iOS mobil versiyonlarını kullanıyorsanız farklı seçeneklere sahip oluyorsunuz. Android uygulama üzerinde görüntüleme, oluşturma, düzenleme ve paylaşma seçenekleri bulunuyorken, iOS Box uygulaması sadece görüntüleme ve paylaşma özellikleri sunuyor. Fakat uyumlu olan üçüncü parti uygulamalar dosyaları düzenlemenize olanak sağlıyor.

Önemli! Kullanacağınız bulut dosya depolama servisini genel olarak fotoğraf yedekleme amacıyla kullanacaksanız ve verimliliğe önem veriyorsanız Box sizin için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

4) iCloud Drive

iPhone ve iPad gibi ürünlerin sahibi teknoloji devi Apple'ın kendi bulut dosya depolama servisi olan iCloud, firmanın kendi ekosistemi içerisinde barınan kullanıcılar için oldukça mükemmel ve ideal bir servis. Windows ile de uyumlu olmasına rağmen iOS için tasarlanan ve iOS kullanıcılarına yönelik gelişmiş özellikler sunan iCloud'un tek problemi ise ücretsiz olarak sunulan 5 GB'lık küçük depolama alanının hemen dolması.

Diğer popüler bulut dosya deolama servisleri gibi iCloud'un da aylık ücret karşılığında tarifeleri bulunuyor ve böylelikle daha fazla depolama alanı kullanabiliyorsunuz.

iCloud Drive Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücretlendirmeler:

 • 5 GB'lık bulut dosya depolama alanını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 • 20 GB'lık depolamanı alanı için aylık 0.99 Dolar ödemeniz gerekiyor.
 • 200 GB'lık bulut depolama alanı için aylık 3.99 Dolar ödemelisiniz.
 • 500 GB için ise aylık ödeme 9.99 Dolar.
 • En büyük paket olan 1 TB'lık depolama alanı için aylık ödemeniz gereken tutar 19.99 Dolar.

Geçtiğimiz aylarda genel anlamda düşürülen bulut dosya depolama servislerinin ücretleri arasından en avantajlısı iCloud gibi görünüyor fakat iCloud'u iOS ve Windows cihazlarınız dışında sahip olduğunuz cihazlarda kullanabilmek mümkün değil.

iCloud Drive Yükleme Limitleri:

 • iCloud Drive üzerindeki dosya yükleme boyutu limiti 15 GB fakat ücretsiz olarak sunulan alan 5 GB ile sınırlı. Bu nedenle müzik, video ve fotoğraf gibi medya dosyalarınızı uzun süreli depolama alanı olarak iCloud'u ücretsiz kullanabileceğinizi düşünmüyorum.
 • Eğer illaki iCloud üzerinde müziklerinizi saklamak istiyorsanız, iTunes Match'e yıllık 24.99 Dolar ödeme karşılığında kayıt olabilirsiniz. Böylece herhangi bir müzik depolama limitiniz olmuyor.
 • 15 GB gibi büyük bir dosya yükleme limiti olmasına rağmen, ücretsiz olarak sunulan bulut dosya depolama alanı yüzünden iCloud'u uygulamalar arasında dosya ve veri paylaşımı için kullanmak daha yararlı.

iCloud Drive ile Açabileceğiniz Dosyalar

Eğer iCloud ile uyumlu uygulamalar kullanıyorsanız dosya ve dökümanlarınızı farklı Apple cihazları üzerinde açabiliyor ve senkronize edebiliyorsunuz. Bunun anlamı iCloud üzerindeki dosya ve dökümanlarınızı birden fazla uygulama ile açabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Eğer sadece Apple ürünleri kullanıyorsanız, iCloud Drive'ı bulut dosya depolama servisi olarak kullanmak verimliliğinizi arttıracaktır.

Önemli! iCloud Drive'dan maksimum fayda sağlamak için iOS ve Mac cihazlara sahip olan bir Apple kullanıcısı olmanız gerekiyor.

5) Amazon Cloud Drive

Amazon, Amerika'nın en büyük online pazarına sahip olmasına rağmen, firmanın sunmuş olduğu bulut dosya depolama servisi aynı oranda popüler değil. Standart özelliklere sahip olan Amazon Cloud Drive, büyük boyulu dosyaların yedeklenerek saklanması yerine daha çok ufak boyutlu yedekleme işlemleri için tercih edilebilir. Amazon Fire cihazlara özel bazı ekstra özellikler sunan servis, pek çok kullanıcı tarafından bilinmiyor bile. Yinede büyük bir şirket olan Amazon'un sunduğu bulut dosya depolama servisi kullanabileceğiniz en iyi seçenekler listemizde yer alıyor.

Amazon Cloud Drive Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücretlendirmeler:

 • Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bulut dosya depolama alanı 5 GB.
 • 20 GB depolama alanı kullanmak için yıllık 20 Dolar ödemeniz gerekiyor.
 • 50 GB'lık alan için ise 25 Dolar.
 • 100 GB bulut depolama alanının ücreti yıllık 50 Dolar.
 • En büyük tarife olan 200 GB'lık alan için ise yıllık 100 Dolar ödemeniz gerekiyor.

Amazon Cloud Drive Yükleme Limitleri:

 • Amazon Cloud Drive'a yükleyeceğiniz fotoğraf ve videoların maksimum boyutu 2 GB ile sınırlı. Ayrıca yükleyeceğiniz videoların uzunluğu 20 dakikadan kısa olması gerekiyor.
 • Standart kullanıcılara 2 GB'lık limit koyulmasına rağmen, Amazon Prme üyelerine limitsiz fotoğraf yedekleme hediye olarak sunuluyor.

Amazon Cloud Drive ile Açabileceğiniz Dosyalar

Amazon Cloud Drive'ın desteklemiş olduğu pek çok farklı uygulama bulunuyor. Fakat bu uygulamaların pek çoğu dosya yöneticisi kategorisinde yer alıyor. Ayrıca desteklenen uygulamaların pek çoğu fotoğraf yedekleme işlemlerini destekliyor. OfficeSuite uygulaması desteklenen uygulamalar arasındaki en popüler olanlardan bir tanesi.

Önemli! Eğer Amazon Prime üyeliğini varsa ve fotoğraf yedekleme amacıyla bir bulut dosya depolama servisi kullanmak istiyorsanız, Amazon Cloud Drive en iyi seçenek olarak öne çıkıyor.

6) OneDrive

Google'ın Drive'ı gibi çalışan Microsoft servisi OneDrive, bildiğiniz üzere bir üre önce Sky Drive ismini değiştirmek zorunda kalarak OneDrive'a geçiş yapmıştı. OneDrive üzerinde Ofis dökümanlarını ister online olarak isterseniz de offline olarak açabilmeniz en güzel yanlarından bir tanesi. Ayrıca OneDrive'ı Windows işletim sistemi üzeirnden kaldırabilmek de mümkün değil. Yani OneDrive'dan farklı bir bulut dosya depolama servisi kullanmak isteseniz bile, OneDrive pasif olarak da olsa Windows işletim sistemli bilgisayarınızın arka planında çalışıyor.

Tüm dosyalarınızın online olarak saklayan servis seçeceğiniz dosyalar üzerinde offline düzenlemeler yapmanıza olanak sağlıyor. Ücretsiz olarak Google Drive gibi 15 GB'lık depolama alanı sunan OneDrive'ın ücretlerine de göz atalım.

OneDrive Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücrenlendirmeler:

 • Ücretsiz olarak sunulan 15 GB'lık bulut dosya depolama alanı olmasına rağmen, bu alana ek olarak mobil cihazlarınızın kamerası ile çekilen fotoğrafları yedeklemek için 3 GB'lık ekstra alan elde edebiliyorsunuz. Bunun dışında arkadaşlarınızı OneDrive'adavet ederek 5 GB'a kadar daha ekstra ücretsiz depolama alanı kazanabiliyorsunuz.
 • Aylık 1.99 Dolar ödeme karşılığında OneDrive üzerinde 100 GB'lık depolama alanına sahip olabilirsiniz.
 • 200 GB'lık bulut depolama alanı için ödemeniz gereken tutar aylık 3.99 Dolar.
 • 1 TB'lık bulut depolama alanı için 6.99 Dolar ödemeniz gerekiyor ve bu tarife de ücret içerisinde Office 365'de bulunuyor.

OneDrive, Google Drive ile birlikte ücretsiz depolama alanı ve fiyatlandırmalar konusunda en uygun seçeneklerden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

OneDrive Yükleme Limitleri:

 • Genel bir bulut dosya depolama servisi olarak hizmet veren OneDrive, her türlü dosyayı yüklemenize imkan veriyor fakat yükleyebileceğiniz dosya boyutu sınırı 10 GB ile sınırlı.

OneDrive ile Açabileceğiniz Dosyalar

Microsoft Office paketi içerisinde yer alan Excel, Word ve PowerPoint ile birlikte tüm OneNote uygulaması dökümanlarını açabilmenizi sağlayan OneDrive, bu dökümanları Outlook üzerinden istediğiniz kişiler ile paylaşma seçeneği de sunuyor.

MP4, MOV ve M4V formatlarını destekleyen OneDrive, videoları önizleme penceresinde açabilmenizi sağlamasına rağmen, MP3 dosyalarını oynatmanıza izin vermiyor. Bunun yerine MP3'leri cihazınıza indirerek dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca açılmayan videoları da MP3 ile aynı şekilde önce indirip daha sonra uygun bir medya oynatıcı ile açabiliyorsunuz.

OneDrive'ı kullanmamış olmama rağmen, bir çok arkadaşımdan aldığım geri dönüşler sayesinde diğer bulut depolama servislerinden biraz daha yavaş dosya yüklemeleri gerçekleştirdiğini söyleyebilirim. Elbette yükleme işlemleri internet bağlantı hızınıza göre farklılıklar gösterebilir fakat servislerin sunmuş olduğu sunucuların kalite ve durumlarına göre OneDrive biraz daha yavaş kalıyor.

Önemli! Onerive'ın en çok işe yarayacağı kişiler şu anda bilgisayarında Windows 8.1 işletim sistemi kullanan bilgisayar kullanıcıları. Aynı zamanda yakın zamanda çıkacak olan Windows 10 kullanıcıları için de aynı şekilde en yararlı bulut dosya depolama servisi olacak gibi duruyor.

7) MEGA

MEGA, güvenilir bulut dosya depolama servisi kullanmak isteyen kullanıcılara şifreli dosya depolama fırsatı sunan başarılı bir servis. Kendinden önce hizmet vermeye başlayan Megaupload'a göre daha farklı işleyen sistemde, yüklenen tüm dosyalar şifreleniyor ve MEGA'nın bile ne yüklediğinizden haberi olmuyor.

Servisin masaüstü programı tıpkı Google Drive ve Box servislerinde olduğu gibi masaüstünüze bir dosya ekleyerek, bu dosya üzerinden hangi döküman ve diğer dosyaların senkronize edilip edilmeyeceğini seçmenizi sağlıyor. Masaüstündeki dosya üzerinden eşleme yapılmasını istediğiniz dosyaları seçerek otomatik yedekleme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz.

MEGA Ücretsiz Depolama Alanı ve Ücretlendirmeler:

 • 50 GB'lık bulut dosya depolama alanını ücretsiz olarak sunan MEGA, aylık olarak 10 GB bant genişliği sunuyor. Yani yükleyeceğiniz dosyaları başkaları ile paylaşmanız durumunda aylık kullanım limitleriniz 10 GB'dan geriye doğru düşüyor.
 • 500 GB'lık bulut depolama alanı ile birlikte 1 TB'lık bant genişliği için aylık 9.99 Euro ödemeniz gerekiyor.
 • 2 TB'lık depolama alanı ve 4 GB'lık bant genişliği için ise aylık 19.99 Euro ödemelisiniz.
 • 4 TB bulut dosya depolama alanı ve 8 GB bant genişliği içi ise aylık ödemeniz gereken miktar 29.99 Euro.

MEGA'nın ücretlendirmeleri diğer bulut dosya depolama servislerine göre biraz daha fazla gördüğünüz üzere. Fakat ücretsiz olarak sunulan 50 GB'lık alan, standart yedekleme işlemleriniz için yeterli diye düşünüyorum. İşiniz gereği yada farklı amaçlar için çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız, hem alan hem de bant genişliğini göz önünde bulundurarak kendinize en uygun olan tarifeyi seçmeniz, gereksiz para ödemenizin önüne geçecektir.

MEGA Dosya Yükleme Limitleri:

 • MEGA üzerinde herhangi bir dosya yükleme limitiniz bulunmuyor. Fakat hesabınızın sahip olduğu ücretli veya ücretsiz depolama alanı ve bant genişliğine göre yapacağınız yükleme işlemleri kısıtlanabiliyor. Hesabınızda 2 GB'lık boş alan varken 3 GB yada daha büyük boyulu bir dosyayı yükleyemezsiniz.

MEGA ile Açabileceğiniz Dosyalar

Servis depolama alanı olarak hizmet verdiği için içerisinde dosya ve dökümanları görüntülemenizi yada oynatmanızı sağlayacak bir araç bulunmuyor. Eğer MEGA'yı masaüstünüzdeki dosya ile eşlediyseniz, açmak istediklerinizi bilgisayarınız üzerinde gerekli araç ve programları kullanarak açabilirsiniz.

MEGA'nın Android uygulaması üzerinde ses ve video yayını yapılabiliyor. iOS uygulamasına da kısa zaman içerisinde bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Önemli! MEGA, güvenli dosya depolama ve en çok ücretsiz bulut dosya depolama alanı sahibi olmak isteyen kullanıcılar için en iyi seçenek.

Buluta Taşının, Program Kurmaktan Kurtulun!

YORUMLAR