iOS için En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Video düzenleme işi bilgisayarlarda genellikle pahalı ekipmanlar ve programlar isteyen, karmaşık ve öğrenmesi zor bir iştir. Fakat artık gündelik hayatta çok kolay bir şekilde kullanabileceğiniz, sizi yormayan ve zorlamayan bir çok video düzenleme uygulam

iOS için En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Video düzenleme işi bilgisayarlarda genellikle pahalı ekipmanlar ve programlar isteyen, karmaşık ve öğrenmesi zor bir iştir. Fakat artık gündelik hayatta çok kolay bir şekilde kullanabileceğiniz, sizi yormayan ve zorlamayan bir çok video düzenleme uygulaması da geliştirilmeye başlandı. Neredeyse profesyonel seviye diyebileceğimiz bu uygulamalarla herkes kendi hayatının hikayesini çekmeye başladı bile.

Fakat akıllı telefon ve tabletlerde video düzenlemenin de zorlukları yok değil. Hem küçük ekran olması hem de dokunmatik olması sebebiyle video düzenleme işi bazen işkence gibi gelebiliyor. Ama, bu problemleri göz önünde bulundurarak mobil cihazlara özel olarak geliştirilmiş, kullanması kolay ve karmaşık olmayan video düzenleme uygulamaları ile video düzenleme işini yeniden zevkli bir işe dönüştürebilirsiniz.

Video düzenlemeyi seven, yaratıcılığını konuşturmak isteyen, hayatının özel anlarını güzel bir şekilde ölümsüzleştirmek isteyenler için bir çok uygulama var. Bugün biz de sizler için, iPhone ve iPad'lerinizde kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme uygulamalarını derledik.

Cute Cut

iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Cute Cut, marketteki en iyi uygulamalardan bir tanesi. Uygulamayı ilk kurduğunuzda karşınıza çıkan tutorial ile nasıl kullanacağınız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Kullanıcıya tamamen serbest bir çalışma alanı sunan Cute Cut hem video düzenleme hem de kendinize özgü ve orijinal videolar yaratma konusunda size yardımcı oluyor, bu sayede kendinizi tamamen özgür bırakarak yaratıcılığınızı konuşturabiliyorsunuz.

Sürükle bırak özelliği ile videolarınıza fotoğraf karesi, metin, müzik ve ses dosyası gibi dosyalar eklemenizi de sağlayan uygulamada 30 dan fazla çizim aracı, 3 farklı fırça tipi ve farklı pek çok efekt var.

iMovie

Video düzenleme uygulamaları deyince Apple tarafından geliştirilmiş mobil video düzenleme uygulaması iMovie'yi anmadan geçmek olmaz.iPhone ve iPad'lerinizde kullanabileceğiniz en başarılı uygulamalardan bir tanesi.

Basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile videolarınızı editlemek bu uygulama ile çok kolay. Hem video düzenlemeye yeni olanlar hem de  gelişmiş kullanıcılar için uygulama bir çok kapsamlı özellik sunuyor.

Çektiğiniz videoları kronolojik olarak sıralayabilir, kolay arama özelliği ile anında bulabilir, hızlı bir şekilde paylaşabilir, efektler ve filtrelerle profesyonele yakın nitelikte videolar yaratabilirsiniz.

Lumify

Bir diğer video düzenleme uygulaması olan Lumify'i iOS cihazlarınıza indirip kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için kullanışlı ve uygun bir video düzenleme uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat bunun yanında bir çok güçlü düzenleme özelliğine sahip olduğunu da eklemek gerekir. Videolarınızı düzenlerken "rendering" denilen bekleme süresinin olmadığı, anında yaptığınız değişikliği görebildiğiniz bu uygulama ile yüksek kaliteli videolar yaratabilirsiniz.

20'den fazla filtre ve özel efekt ekleyebilir, videolarınızı ister otomatik ister manuel kırpabilir, ağır çekim, hızlandırma, ileri alma, geri geri çalma özelliklerini de istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Magisto

iOS cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir diğer video düzenleme uygulaması olan Magisto ile neredeyse profesyonel videolar yaratabilirsiniz. Belli temalar çerçevesinde düzenlediğiniz videolarınıza müzikler de ekleyebiliyorsunuz.

Videolarınızdaki en iyi bölümleri seçen bir yapay zeka teknolojisiyle videolarınızı düzenlemek artık çok kolay. Ayrıca düzenlediğiniz videoları kolayca Facebook, Twitter, Youtube üzerinden veya e-mail ile paylaşabilirsiniz.

Yarattığınız videoları kolay bir şekilde organize etmenizi sağlayan uygulamada çeşitli görsel efektler, filtreler ve geçişler de bulunuyor.

MixBit

Pratik bir şekilde eğlenceği videolar çekebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz ücretsiz bir diğer video düzenleme uygulaması da MixBit.

Bu uygulama ile farklı videoları birleştirebilir, üzerlerinde düzenleme yaparak yayınlayabilirsiniz. Sürükle bırak desteği ile videoları düzenlemek, kesmek, silmek, kaydetmek ve yayınlamak çok daha kolay.

YouTube'un kurucuları tarafından geliştirilmiş olan MixBit ile düzenlediğiniz videoları Facebook ve Twitter'da tek bir tuşla paylaşabilirsiniz.

Montaj

Hayatınızın hikayesini videolara dökmek, en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer basit ve kullanışlı video düzenleme uygulaması olan Montaj, her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Videolarınıza mini klipler, sesler ve filtreler eklemek için telefonunuzu sallama özelliği olan uygulamada ayrıca iTunes üzerinden müzik parçaları ekleyebilir, videolarınızı Facebook, Twitter ya da E-mail ile  paylaşabilirsiniz.

Ayrıca adeta bir sosyal medya gibi arkadaşlarınızın videolarını görüntüleyip, beğenebilir, yorum bırakabilir ve paylaşabilirsiniz de.

Replay

Replay, ücretsiz bir video düzenleme uygulaması. Fotoğraflarınızı en güzel videolara dönüştürmenizi sağlayan uygulamayı hem kullanması çok kolay hem de size bir çok gelişmiş özellik sunuyor.

6 adet video teması bulunan uygulama ile seçtiğiniz fotoğraflar anında videolara dönüşür. Basit video editörü ile de kesme, kırpma gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Müzik ekleyip otomatik olarak senkronizasyonunu yapabilirsiniz.

Istediğiniz filtre ve efekti videolara uygulayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle hazırlamış olduğunuz videoları çok kolay ve hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Splice

Video düzenleme işini sıkıcı ve zor bir iş olmaktan çıkarıp zevkli ve eğlenceli bir hale sokan uygulamalardan bir tanesi de Splice. Kullanışlı arayüzü ve kapsamlı özellikleri ile seveceğiniz bir video düzenleme uygulaması.

Sürükle bırak seçeneği ile dokunmatik ekranı dezavantaj olmaktan çıkarıp avantaja çevirmiş uygulama ile kolayca videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Yüzlerce ses efekti, müzik parçası, toplu fotoğraf ve video seçip düzenleme, otomatik senkronizasyon, yüksek kalite, iTunes'dan direk müzik indirme gibi gelişmiş özelliklere sahip bir uygulama olduğunu söylemek mümkün.

Video Star

Video Star, sizi de ünlü şarkıcılar gibi hissettirecek, kendi video kliplerinizi ve müzik videolarınızı çekmenize yardımcı olacak ücretsiz ve kolay kullanılabilen bir video düzenleme uygulamasıdır.

Sunduğu çok çeşitli efektleri ile öne çıkan uygulama ile profesyonele yakın videolar hazırlayabilirsiniz. Bu efektlerden bazılarını geriye doğru oynatma, kendi klonunuzu yaratma, ağır çekim ve yeşil perde olarak sıralayabiliriz.

Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken şarkınızı seçmek ve videonuzu çekmeye başlamak. Otomatik senkronizasyon ile yüksek kalite videolar çekebilir, bunları sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

VivaVideo

Video düzenleme işini bir tık öteye götürmüş olan uygulamalardan bir tanesi de VivaVideo. Bu uygulamada kendi içerisinde entege video çekme özelliği var ve bununla ister normal ister geniş ekran videolar çekebiliyorsunuz.

Videoları hızlı ya da yavaş çekime ayarlayabilir, istediğiniz filtreleri ve özel efektleri videolarınıza uygulayabilirsiniz. Instagram için kısa videolar çekmek için en ideal uygulamalardan biri olduğunu söylemek mümkün.

Yaratıcılığınızı kullanmak ve orijinal videolar çekmek için güzel bir uygulama olan VivaVideo'yu indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR