Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

Kredi kartsız Amerika App Store hesabı açma, Apple ID oluşturma işlemi oldukça basit.

Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

Öncelikli olarak iOS platformuna çıkış yapan oyunlar genellikle yayınlandıkları gün Türkiye App Store’da yer almıyor. Yeni Zelanda, Kanada gibi kullanımın diğer ülkelere nazaran daha az olduğu bölgelerde “test sürümü” etiketiyle indirilmeye açılıyorlar. Bu blog yazımızda Amerika, Kanada gibi ülkelerde çıkış yapan iPhone ve iPad oyunları indirebilmek için gerekli App Store hesabı nasıl açacağınızı adım adım gösteriyoruz.

iOS platformunda bazı oyunlar dünya ile aynı anda ülkemizde de çıkış yaparken, bazı oyunlar sadece yurt dışındaki kullanıcılara açılıyor. Soft launch olarak çıkış yapan bu oyunları indirip oynayabilmek için mağaza değişimi yapmak ne yazık ki işe yaramıyor. Türkiye App Store için oluşturduğunuz bir hesapla Kanada, Amerika, Yeni Zelanda gibi yurt dışında açılan diğer deyişle Türkiye App Store’da yerini almayan oyunları indirmeniz mümkün değil. Bu noktada oyunlar genellikle ilk olarak Kanada’ya açıldığından bir Kanada App Store hesabınızın olması yeterli olacaktır ancak bazen Kanada’dan sonra Amerika’daki kullanıcılara açılan, Türkiye’deki kullanıcılara ısrarla kapalı tutulan oyunlar da çıkabiliyor. Üçüncü olarak bir Amerika App Store hesabı açmanızda da fayda var.

İster Amerika olsun, ister Kanada olsun yurt dışı kullanıma yönelik App Store hesabı açmak isteyen kullanıcıların yaşadığı en büyük sorun ise kredi kartsız üyelik açamamaları. Hesap oluştururken aşağıdaki adımları atlamadan takip ederseniz üyeliğinizi kredi kartınızı girmeden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle mevcut App Store hesabınızdan çıkış yapıyorsunuz. (Ayarlar – iTunes ve App Store – Apple Kimliği – Çıkış Yap)

  • App Store’u açıp herhangi bir ücretsiz uygulamayı indiriyorsunuz.

  • Bu noktada “Yeni Apple Kimliği Yarat”ı seçiyorsunuz.

  • Ülke seçimi yapıyorsunuz. (Amerika hesabı açacaksanız Amerika, Kanada hesabı açacaksanız Kanada’yı seçiyorsunuz.)

  • Klasik yeni hesap açarken karşımıza çıkan, derinlemesine okumadığımız hizmet şartlarını kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz.

  • Bu sayfada Kanada/Amerika App Store hesabınıza bağlı geçerli bir e-posta adresi ve şifrenizi, ardından güvenlik bilgilerini giriyorsunuz.

  • Billing Information alanında kredi kartsız üyelik istediğinizden None’ı seçiyorsunuz. Billing Address bölümünde yurt dışı bir adres giriyorsunuz.

Kredi kartına ihtiyaç duymadan Amerika/Kanada App Store hesabı açmak bu kadar basit. Bu konuya ilişkin videolu anlatımımız da mevcut.

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

YORUMLAR