Mobil İmza Nedir ve Nasıl Alınır?

Mobil İmza Nedir ve Nasıl Alınır? İnternette ıslak imza yerine kullanabileceğiniz mobil imza hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Mobil İmza Nedir ve Nasıl Alınır?

Mobil İmza Nedir, Nasıl Alınır, Fiyatı Ne Kadar? - Günümüzde hemen her işlemi internet üzerinden halledebildiğinizi göz önüne aldığımızda bazı noktalarda ıslak imza gerektiren işlemlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Tam da bu noktada yardımınıza koşan mobil imza, hayatınızı kurtaran bir detay olabilir.

Mobil İmza Nedir?

Bildiğiniz üzere ilgili mevzuatlar gereği bir belgenin geçerliliğini kanıtlayabilmek adına ıslak imza kullanılması gerekiyor. Mobil operatörlerin sunduğu bu servisten faydalanarak mobil imza ile işlemlerinizde ıslak imza atıyormuş gibi imza işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca ispatlayabilir ve kamu işlemleri de dahil olmak üzere bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Mobil İmza Nasıl Alınır?

  • Operatörlerin Mobil Uygulamalarından
  • Operatörlerin İnternet Sitelerinden
  • Operatörlerin Fiziki Mağazalarından

Asgari Ücret ile Alınabilecek Akıllı Telefonlar - 2020

Turkcell Mobil İmza Nasıl Alınır?

Turkcell kullanıcıları mobil imza aboneliği için başvurularını Turkcell Dijital Operatör uygulamasından, Turkcell Online İşlemler panelinden ya da en yakın Turkcell mağazalarından gerçekleştirebiliyor. Yaptığınız başvurular bir ön talep niteliği taşımakta olup her şeyin onaylanması için kimliğinizle birlikte Turkcell TİM şubelerine gitmeniz gerekecek. 

Vodafone Mobil İmza Nasıl Alınır?

Eğer Vodafone kullanıcısı iseniz mobil imza aboneliği için bir Vodafone mağazasına gitmeniz gerekiyor. Kullanıcılar bir kimlik fotokopisi ve TurkTrust Nitelikli Elektronik Sertifika Taahhütnamesi ile birlikte bir mağazaya giderek başvuru işlemlerini başlatabilirler.

Türk Telekom Mobil İmza Nasıl Alınır?

Eğer Türk Telekom kullanıcısı iseniz mobil imza aboneliğinizi başlatabilmek için kimliğinizle birlikte en yakın Türk Telekom mağazasına gitmeniz gerekiyor. Burada E-Güven NES Taahhütnamesi, Türk Telekom Mobil İmza Bireysel Taahhütnames ve Satış Sonrası İşlem Formu doldurularak imzalanmalıdır.

Mobil İmza Ücreti Ne Kadar?

  • Turkcell Mobil İmza servisinin fiyatı faturalı hatlar için 10 TL / Ay ve faturasız hatlar için 2,5 TL / Hafta olarak belirlenmiş durumda.
  • Vodafone Mobil İmza servisinin fiyatı faturalı hatlar için 5 TL / Ay ve faturasız hatlar için 1,5 TL / Hafta olarak belirlenmiş durumda.
  • Türk Telekom Mobil İmza servisinin fiyatı faturalı hatlar için 4,85 TL / Ay ve faturasız hatlar için 4,85 TL / Ay olarak belirlenmiş durumda.

WhatsApp Plus Nedir? Ne İşe Yarar?
MOBİL

WhatsApp Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

WhatsApp Plus Nedir? Ne İşe Yarar? - Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz WhatsApp Plus, temel olarak bir WhatsApp istemcisi olarak çalışıyor ancak uygulamanın kendisinde yer almayan pek çok özellikten faydalanabilmenize olanak sunuyor.

Burada yer alan bilgiler zaman içerisinde değişiklik gösterebileceği için en doğru bilgiyi alabilmek adına operatörünüzle görüşmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede güncel fiyat bilgisini ve mevcut durumda istenen belgeleri daha doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR