Spotify Çalma Listesi Apple Music'e Nasıl Aktarılır?

Spotify çalma listelerinizi Apple Music'e aktarmanın en basit yollarını sizin için derledik.

Spotify Çalma Listesi Apple Music'e Nasıl Aktarılır?

Apple Music Türkiye'de yayın hayatına başlamasıyla birlikte 10 milyon kullanıcı kazandı ve bu rakam Apple için oldukça iyi bir rakam. Apple Music hizmetinin Türkiye'ye gelmesiyle birlikte birçok Spotify kullanıcısı da Apple Music'e geçiş yaptı. 

Apple Music uygulamasını 3 aylık ücretsiz deneme sürecinde test etmek isteyenleri sevindirecek bir haber ile karşınızdayız. Spotify'da bulunan müzik listelerinizi sorunsuz bir şekilde Apple Music uygulamasına aktarmanızın yollarını anlatıyoruz. Müzik listelerini aktarmak için çeşitli programlardan yararlanılması gerekiyor. Biz bu yazıda STAMP ve Move to Apple Music uygulamalarını tercih ettik. İşte başlıyoruz...

1. Move To Apple Music

Move to Apple Music, Spotify listelerini Apple Music'e aktarmanın en basit ve en iyi çözüm yöntemi diyebiliriz. Ancak üzülerek belirtiyoruz ki bu servisten yararlanmak için 8 Dolar gibi küçük bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Eğer "benim param yok kardeşim" diyorsanız 15 müziği ücretsiz olarak aktarabilirsiniz. Peki, bu uygulama nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulama sitesinden servisi ücretsiz olarak ya da küçük bir ödeme yaparak bilgisayarınıza indirin. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan ekranda Spotify servisini seçin ve login işlemlerini tamamlayın. Başarılı bir giriş yaptıysanız eğer müzik listelerinizin karşınıza geldiğini göreceksiniz. Burada listelerinizi seçip "next" ile ilerleyip taşıma işlemine başlayabilirsiniz. Tüm yapmanız gerekenler bu kadar basit.

Taşıma sırasında her hangi bir sorun yaşarsanız iTunes'i yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bizim yaptığımız testlerde 12 şarkı 2 dakika gibi bir sürede taşındı. Yani uzun bir listeniz varsa beklemeye hazırlıklı olun. Daha detaylı anlatım için bir de video ekledik. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

2. STAMP

Eğer Move To Apple Music uygulaması size karmaşık geliyorsa STAMP uygulaması en iyi alternatif uygulamalardan birisi olabilir. Ancak ne yazık ki STAMP uygulaması da sizden 7 dolar gibi bir ücret istiyor. Bu servisle de bir seferde 10 şarkıyı ücretsiz olarak aktarabilirsiniz ve uygulamayı kapatıp açtıktan sonra tekrar 10 şarkı daha taşıyabilirsiniz. Para vermek istemeyenler için biraz zahmetli bir yol olabilir. STAMP aynı zamanda pek çok müzik servisini de desteklediği için daha işlevsel bir servis diyebiliriz. Peki, STAMP nasıl kullanılır?

Uygulama sitesinden STAMP'ı indirin ve kurulumunu tamamlayın. Uygulamayı açtıktan sonra Spotify ve Apple Music servislerini sırasıyla seçin ve login işlemlerini tamamlayın. Başarılı bir girişin ardından müzik listelerinizi karşınızda görebilirsiniz. Taşımak istediğiniz listeleri seçtikten sonra "next" ile taşıma işlemine başlayabilirsiniz. Eğer taşımak istediğiniz şarkılardan Apple Music'te olmayanlar varsa program size ufak bir uyarı verecek ancak endişe etmenize gerek yok. Taşıma işlemleriniz devam ediyor olacak.

STAMP'ın Move To Apple Music uygulamasına göre biraz daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Biz yaptığımız testlerde 28 müziği 2 dakika gibi bir sürede başarılı bir şekilde taşımayı başardık. İşlem bittikten sonra iTunes'i yeniden başlatarak müziklerinizin keyfine varabilirsiniz. Ayrıca kısa bir anlatım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Apple Uygulamaları Android Markette de Yayına Girecek

Apple Music Uzun Bir Bekleyişin Ardından Türkiye'de Kullanıma Açıldı


YORUMLAR