Wi-Fi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kablosuz ağınızın güvenliği için Wi-Fi şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Wi-Fi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Wi-Fi bağlantınızın güvenli olması için güçlü bir şifre kullanmanız gerçekten önemli. Modem kurulumu yaparken ya da mevcut Wi-Fi şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız, bu rehberimizde Wi-Fi şifre değiştirme nasıl yapılır? Sizlere anlatıyoruz.

Wi-Fi şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, modem arayüzüne bağlanmanız gerekiyor. İlk defa kurulum yapacaksanız, kurulum adımlarını kullanım kılavuzundan bulabileceğiniz gibi modeminizin marka ve modelini Google’da aratarak öğrenebilirsiniz.

modem arayüzü

Wi-Fi şifresini değiştirmek için öncelikle tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz. Modem marka ve modeline göre kullanıcı adı ve şifresi değişiklik gösterebiliyor. Bunun için yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

ipconfig ip adresi öğrenme

Ya da Windows tuşu + R kısayolunu kullandıktan sonra açılan Çalıştır penceresine cmd yazıp enter tuşuna basın ve komut satırına ipconfig yazarak Enter tuşuna basın. Yerel IP adresinizi öğrenmek için Varsayılan Ağ Geçidi (Default Gateway) bölümüne bakabilirsiniz.

wi-fi şifre değiştirme

Giriş yaptıktan sonra açılan modem arayüzünden Kablosuz veya WLAN seçeneğini arayabilir ya da Kolay Kurulum bölümünü bularak internet şifresi değiştirme işlemine başlayabilirsiniz. Şifrenizin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini istemiyorsanız, şifrenizi en az 8 karakter olacak şekilde sayı, harf ve sembol kullanarak belirleyebilirsiniz. Değişiklikleri kaydettikten sonra, tüm cihazlarınızda yeni şifrenizle kablosuz ağınıza bağlanabilirsiniz.

Wi-Fi Sinyalinizi Güçlendirmek İçin Etkili İpuçları!
NASIL YAPILIR

Wi-Fi Sinyalinizi Güçlendirmek İçin Etkili İpuçları!

Mekandan bağımsız bir internet keyfi sunması sebebiyle "kablosuz internet", evrensel ifade ile "wi-fi" pek çoğumuzun vazgeçilmezi.


Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz)
NASIL YAPILIR

Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz)

Rootsuz bir şekilde Android Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir? Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Wi-Fi şifresini öğrenmek sadece birkaç saniyede mümkün.

YORUMLAR