Windows'ta ve Android'de PDF Dosyalarını Nasıl İmzalarım?

Islak imza gerektiren PDF belgelerinizi, Windows ya da Android cihazlarınız üzerinden imzalayıp dakikalar içerisinde karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Windows'ta ve Android'de PDF Dosyalarını Nasıl İmzalarım?

PDF formatındaki bir belgeyi imzalayıp karşı tarafa göndermek istiyorsanız, bu işlemi oldukça pratik hale getirebileceğiniz yöntemleri anlatıyoruz.

Islak imza gerektiren bazı belgeleri yazdır, imzala ve tekrar tara derken uzunca bir zaman geçebiliyor. Peki ya bu işlemi dakikalar içerisinde yapabilirsiniz desek? Evet doğru duydunuz. Adobe Reader programını kullanarak, saniyeler içerisinde imzanızı ekleyebilir ve dakikalar içerisinde karşı tarafa gönderebilirsiniz. İlk olarak masaüstü uygulaması üzerinden anlatalım.

İmzalanacak belgeyi açıyoruz.

Sağ üst kısımda bulunan Doldur ve İmzala bölümüne tıklıyoruz ve İmza seçeneğine gidiyoruz.

İmzamı yaz seçeneğini kullanarak, hazırda bulunan imza formatlarıyla istediğiniz şekilde imza atabiliyorsunuz.

İmzamı çizeceğim seçeneğiyle boş alana istediğiniz gibi imzanızı atabiliyorsunuz, ancak mouse ile iyi bir çalışma çıkaramayabilirsiniz. Elbette grafik tablet gibi donanımınız varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İmzanızın büyük ve net bir görüntüsü bilgisayarınızda bulunuyorsa, Görüntü kullan seçeneğini kullanarak imzanızı belgeye ekleyebiliyorsunuz. Bu özelliği daha sonra sürekli kullanmak isterim derseniz, boş bir A4 kağıdına büyük ve net bir şekilde imza attıktan sonra taratabilir ve daha sonra kullanmak için saklayabilirsiniz.

Yukarıdaki seçeneklerden uygun olanı işaretledikten sonra, Kabul butonuna basarak imzanın ekleneceği alanı seçebilir ve boyutlandırma, opaklık, renk gibi özelleştirme seçeneklerini kullanarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Android’de PDF İmzalama

Adobe Acrobat Reader uygulamasını başlattıktan sonra sağ alt kısımdaki butona basarak, açılacak dosyayı seçmemiz gerekiyor.

İmzayı ekleyeceğimiz boş alana basılı tutuyoruz ve açılan seçeneklerden İmza’yı seçiyoruz.

Bu alanda imzamızı çizmemiz gerekiyor, tamamladıktan sonra Bitti butonuyla devam ediyoruz.

Gördüğünüz gibi imzamızı ekledik, üzerine basılı tutarak konumunu değiştirebilirsiniz.

İmzanızı özelleştirmek isterseniz, imzanın üzerine basılı tutarak Kalınlık, Renk, Opaklık gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Windows 10'da Windows Defender Kapatma

Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü

YORUMLAR