YouTube Videosunu Hareketli Gif'e Dönüştürme

Gif meraklıları için Youtube videolarını nasıl gif formatına dönüştürebileceğiniz hakkında 3 alternatif siteyi anlattık.

YouTube Videosunu Hareketli Gif'e Dönüştürme

Tumblr'ın vazgeçilmez paylaşımları şüphesiz gif formatında bulunan resimlerdir. Gif'i kısaca anlatmak için hareketli resimlere verilen diğer bir isim diyebiliriz. Gif resimleri ile anlatmak istediklerimizi daha kolay anlatabilme imkanımız var. Mesela kolaj şeklinde resimleri düzenlemek yerine gif yaparak resimleri peş peşe gösterebiliriz. Hareketli formatta resim hazırlamak sanıldığı kadar zor değil. En fazla 5 dakikada rahatlıkla istediğiniz gif'i oluşturabilirsiniz. Bu blog yazımızda size bir Youtube videosunu nasıl gif yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Aşağıda adım adım Youtube videosunu gif formatına nasıl dönüştüreceğinizi ve kullanabileceğiniz alternatif siteleri bulabilirsiniz.

1. Alternatif: Giffffr

Giffffr gif oluşturmak için güzel bir alternatif. Sitenin ullanımı oldukça kolay. Hemen Gifffr ile bir Youtube videosunu gif'e dönüştürelim.

Yukarıdan uygulamanın internet sitesine gidelim. Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi gif'e çevirmek istediğiniz Youtube videosunun bağlantı linkini buraya yapıştırıp "Enter" tuşuna basmamız gerekiyor.

Daha sonra oluşturmak istediğiniz gif'in özelliklerini ayarlamanız gerekiyor. Geçiş hızını, boyutunu ve diğer özelliklerini buradan seçmeniz gerekiyor. Aşağıda resmini görebilirsiniz.

Bu adımdan sonra belirli bir süre beklemeniz gerekli. Çünkü Giffffr yapmak istediğiniz gif'i hazırlıyor. Videonun uzunluğuna göre hazırlama süresinin değiştiğini hatırlatalım. Sayfanın sonunda dosya boyutunu görebiliyorsunuz yani videoyu dilerseniz indirebilirsiniz. 

Başarılı bir şekilde gif'imizi oluşturduk. Şimdi diğer alternatife bakalım.

YORUMLAR