1TB'lık Sony Playstation 4 Eskimiş Donanım Kullanıyormuş

1TB'lık Sony Playstation 4 Eskimiş Donanım Kullanıyormuş

Sony Playstation 4’ün son derece geri kalmış, teknolojik olarak modası geçmiş hatta hurda denecek donanım parçaları kullandığı iddia edildi.

Sony geçtiğimiz Haziran ayında 1TB’lik PS4 konsollar çıkaracağını duyurmuştu. Playstation 4’ün 1 TB modeli “Ultimate Player Edition” ismiyle piyasaya çıktı. Bu yeni konsol ile birlikte Sony yalnızca oyun konsolunun depolama alanını arttırmakla kalmayarak, bazı teknolojik yenilikler yanında, konsolun ağırlığını da yüzde 10 oranında azaltacağını duyurmuştu.

Ancak Sony Playstation 4’ün donanımının son derece eski ve neredeyse 500GB konsollarda kullanılan donanımdan bile eski bir teknolojiye sahip oldukları ortaya çıktı. 1TB’lık Playstation 4 donanımında değişen tek şey HDD kapasitesi olmuş. CUH-1200 modeli olarak adlandırılan PS4 1TB konsolların bekleme modunda ve oyun esnasında güç tüketimini yüzde 36 ile yüzde 25 arasında düşürebileceği iddia ediliyordu. Daha sessiz bir soğutma fanına sahip olması beklenen PS4 1TB modelin fanında da bir değişiklik olmadığı gözlendi.

İddialara göre PS 4 1 TB modeli kasasında hafif bir makyaj ve 1TB HDD’den başka hiçbir yenilik taşımıyor. Teknolojik olarak aslında makyajlanmış eski bir modelden başka bir şey değil.  Bu iddiaya henüz Sony’den bir cevap gelmedi.

PlayStation 5 Bir Gün Gelecek ve Bakın Beraberinde Ne Yenilikler Getirecek

Yenilenen Xbox One, 1 TB Depolama Alanı Sunuyor

PS4 Morpheus VR Sanal Gözlük 2016'ya Hazır

YORUMLAR