2019'da Kaç Tane PS4 ve Xbox One Satılmış Olacak?

2019'da Kaç Tane PS4 ve Xbox One Satılmış Olacak?

Yayınlanan rapora göre; 2019 yılına geldiğimizde toplamda 108 milyon Playstation 4 ve Xbox One satılmış olacak. Bu toplam satışın 69 milyon adetini Sony, 39 milyonluk tarafını ise Microsoft yapmış olacak.

Tüm bu ayrıntılı rakamlar, Oyun Geliştiricileri Fuarı kapsamında sahneye çıkan ve oyunların geleceği hakkında bir sunum yapan World of Tanks'ın kreatif direktörü TJ Wagner tarafından söylendi. Konferansın üzerinden oldukça zaman geçmiş olmasına rağmen, orada açıklanan bilgiler ancak bugün internet ortamında diğer meraklılarıyla buluşturuldu. Hatta merak edenler için sunumun bir de PDF halinde, tüm ayrıntılarının bulunduğu versiyonu da paylaşıldı.

Sony, belirli aralıklarla sattığı konsol sayısına dair açıklama yapıyor. Buna rağmen Microsoft tarafından, 2013 yılından bu yana piyasada olan Xbox One için henüz resmi açıklama görmüş değiliz. İşte Wagner tarafından yapılan o sunumda, Xbox One'ın günümüzdeki satışına dair de bir açıklama yer aldı. Buna göre günümüzde aktif olarka kullanılan 39 milyon Playstation 4 ve 19 milyon Xbox One bulunuyor. 

Bu bilgiler Wargaming'in kendi ortaya attığı sayılar değil. TJ Wagner tarafından telaffuz edilen milyonlar, Superdata, IDG Consulting ve IHS gibi ana odağı oyunculuk olan analiz şirketlerinin raporlarına dayanıyor. Keza Sony'nin birkaç ay önce 36 milyon PS4 sattığını düşünürsek, ortaya atılan rakamların yanlış olmadığının sağlaması da yapılmış oluyor. Bu bağlamda, 2019 yılında yapılmış olması beklenen 108 milyon satış ise yine çok muhtemel görünüyor.

Playstation 2 Resmi Olarak Bugün Öldü

God of War 4, Playstation 4.5 ile Gelebilir

Xbox One Geri Uyumluluk Özelliği Daha da Güçleniyor

YORUMLAR