20th Century Fox, Alien: Blackout'un Tanıtımını Yapıyor Olabilir

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmış olduğumuz haberimizde, 20th Century FOX'un AlienAnthology Twitter hesabı üzerinden gizemli bir paylaşım yaptığından bahsetmiştik. Alien: Isolation oyununda yönettiğimiz Amanda Ripley karakterinin adının da göründüğü bu paylaşım, Alien ile bağlantılı bir şeylerin gelmekte olduğunun habercisiydi. Ancak elle tutulur herhangi bir şey olmadığı için The Game Awards 2018 öncesinde patent kaydı yaptırılan Alien: Blackout oyunu bizlere daha yakın görünmüştü. Tabii ki olası yeni bir film, yeni bir dizi veya yeni bir çizgi-roman da ihtimal dahilindeydi.

Bu paylaşımdan kısa süre sonra, yeni bir gelişme daha yaşandı. 20th Century FOX, AlienAnthology Twitter hesabından yeni bir klip paylaşımında daha bulundu.

Bu seferki klip, bir öncekine göre biraz daha uzun ve girişinde de bizleri "NOSTROMO MÜRETTEBATI ORTADAN KAYBOLDUĞUNDA ARKALARINDA BİR SIR BIRAKTILAR..." yazısı karşılıyor. Araya giren bir takım sahnelerden sonra ise, "2019'DA, BU AÇIKLIĞA KAVUŞACAK" şeklindeki bir başka yazı ile daha karşılaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi 2014 yılında çıkmış olan Alien: Isolation oyununda, 1979 yılındaki Alien filminin ana karakteri olan Ellen Ripley'in kızı Amanda Ripley'yi yönetiyorduk. Konuya göre de Amanda, annesinin ortadan kayboluşu üzerine araştırma yapıyordu. Bu noktada, Ellen Ripley'in Thedus gezegeninden dünyaya dönmekte olan uzay gemisi Nostromo'nun mürettebatı arasında yer aldığını da hesaba katacak olursak, 20th Century FOX tarafından yayınlanan bu yeni Twitter klibinin ucunun, Alien: Isolation için bir devam oyunu olacağını düşündüğümüz Alien: Blackout'a çıkacağını tahmin edebiliriz. Ancak daha önceden de dediğimiz gibi ortada henüz elle tutulur bir şey olmadığı için kesin bir sonuca varmak zor görünüyor.

Öte yandan, 20th Century FOX tarafından tanıtımı yapılan her ne ise muhtemelen E3 2019 fuarına yakın bir zamanda veya fuar sırasında duyurulacakmış gibi görünüyor. Bakalım bunun altından ne çıkacak?