Adobe Photoshop CC için Yeni Sürüm Yayınlandı

Adobe Photoshop CC için Yeni Sürüm Yayınlandı

Adobe, yığınla gelen yeni özellikleriyle birlikte Photoshop CC için yeni bir versiyonunu çıkardı. Yeni gelen Photoshop CC ile birlikte birkaç özellik de daha kullanışlı hale gelirken, eski hata bildirimlerini ortadan kaldıran bu güncelleme yeni seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Adobe Photoshop CC'nin fark yaratan unsurları arasında deneysel özellikler var. Bunlara dokunmatik komutlar, 3D yazıcı için çok tonlu destek ve yüksek piksel yoğunluğu olan ekranlar için %200'e varan ölçekleme özellikleri ekleniyor.

Akıllı rehberi, mesafe ölçümleme ve akıllı nesnelerin paylaşılan ortamdaki değişimini takip etme seçeneğini de ihmal etmeyen bu yeni güncelleme, Metin çubuğundaki yeni seçenekler sayesinde font bulma hızınızı da ciddi bir şekilde arttıracak bir izlenim yaratıyor.

3D yazıcılarla yapılabilecek işler konusunda bir adım daha ileriye yönelen Adobe Photoshop CC, yeni bir render motorunu bünyesine katmış ve böylece baskı öncesi önizleme kalitesini arttırma ve daha gerçekçi ışık/gölge efektleri sunmayı hedefliyor.

Senkronizasyon ayarları yetersiz bulunan bir önceki versiyonun aksine, yeni Adobe Photoshop CC, çalışma sahasından tutun, klavye üzerinde ayarlı kısayol tuşlarına ve menülere kadar kişisel kullanımınızı başka ortamlara kolayca taşımanızı sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken şey senkronizasyon ayarlarınızı yükleyip başka bir çalışma ortamında indirmek.

Yeni versiyonla birlikte gelen yenilikler bunlarla sınırlı değil. Sadece içe aktarmayla da olsa desteklenen MPEG-2 ve Dolby Audio, akıllı rehberin varsayıl bir seçenek olması, yeni renk ve parlaklık seçenekleri, yeni video formatları için gelen destek -ki bunlara Sony RAW ve Canon RAW da dahil- ve geliştirilmiş bir arayüz hemen göze çarpan yenilikler arasında yer alıyor.

YORUMLAR