Akıllı Telefon Satın Almaya Son! Kiralama Modeli Geliyor

Son haftalarda yükselen döviz kuru yüzünden akıllı telefon fiyatlarında da ister istemez artış yaşandı. Vatandaşın cebini zorlayan bu fiyat artışı karşısında operatörlerden kiralama modeli geliyor. Artık aylık ödemelerle akıllı telefonlara sahip olabileceksiniz.

Teknoloji marketleri ve operatörlerin işbirliği yaparak başlatacağı kiralama teklfinde, kullanıcıların üst düzey telefonları satın almadan kullanması sağlanacak. SIM kart faturasına ek olarak aylık kiralama bedeli isteyecek olan operatörler belli süreli anlaşmalar çerçevesinde kullanıcılara telefon verecek. Bu süre tamamlandığında ve kiralama fiyatı ödendikten sonra telefonlar kullanıcılardan geri alınacak.

Araba kiralama modeline benzetilecek olan bu teklif kapsamında telefon satın almadan, istediğiniz cihazı kullanabileceksiniz. Ayrıca operatörlerin herhangi bir sıkıntıya karşı aldığı garanti fiyatları da faturaya yansıtılacak. Böylelikle tüm tüketiciler telefon satın almadan, kiraladıkları akıllı telefonları güvenli bir şekilde kullanabilecek.

İlk bakışta gayet mantıklı gelen bu teklifin bazı olumsuz yanları da bulunabilir. Örneğin bir telefonu 3-4 yıl boyunca kullanan kişiler için bir anlam ifade etmeyen kiralama teklifinden pek çok vatandaşın yararlanabileceği düşünülüyor. Ayrıca faturasını ödemeyen kişilerin kiraladıkları akıllı telefonların görüşmelere kapatılacağı belirtildi.

Peki ya sizce akıllı telefon kiralama modeli kullanışlı olur mu? Görüşlerini bizimle paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR