Android 6.0.1 Güncellemeleri Dağıtılmaya Başlandı

Android 6.0.1 Güncellemeleri Dağıtılmaya Başlandı

Android platformunda bugün önemli haberler var. Bunlardan ilki Android 6.0.1 sürümünün güvenlik güncellemelerinin dağıtılmaya başlanması, ikincisi ise Android N geliştirici sürümünün  güncellenmesi.

Ancak tabii bu iki haber de günlük Android kullanıcılarının “iyi de bize ne” diyeceği tipte haberler. Çünkü Android Marshmallow 6.0 zaten pek çok cihaza henüz uğramadığından 6.0.1 güvenlik güncellemesi çoğumuza henüz oldukça uzak. Ancak 2016 model LG, Samsung ve HTC'nin Marshmallow kullanan amiral gemileri, bu güncellemeden faydalanmaya Temmuz ayından itibaren başlayacaklar. Öte yandan Android N geliştirici sürümünün zaten tüm cihazlara yüklenebilmesi mümkün olmadığından çoğumuz ne olup bittiğini ancak haberleri takip ederek anlayabiliyoruz.

Android N geliştirici sürümü güncellemesi sadece Nexus 6, 2013 N7 GSM, Pixel C, Nexus 6P ve 5X ve Nexus 6, 9 Wi-Fi/LTE, 5, 2013 N7 Wi-Fi/GSM modelleri için kullanılabiliyorlar. 3’üncü fazına güncellenen Android N ile ilgili olarak güvenlik güncellemelerinin üzerinden geçildiğini ve arayüzle ilgili çeşitli sıkıntıların giderildiğini biliyoruz.

Bu noktada günlük ve genel kullanıcıyı şimdilik çok da bağlamayan bu haberler aslında Eylül ayından sonra oldukça önemli gelişmeler olacaklar. Android N ve Android Marshmallow 6.0 dağıtımlarının bu tarihe kadar gerçekleşmiş olması Android kullanıcılarının gündemini değiştirecek. 

Android N Hangi HTC Modellerine Gelecek?

Android N'in Adı Android Namık Olabilir!

YORUMLAR