Android One ile 50 Dolara Android Telefon Devri

Android One ile 50 Dolara Android Telefon Devri

Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler için Google tarafından tasarlanan Android One telefonların 50 dolar olması bekleniyor. Android One Türkiye'de satılıyor ancak fiyatı umduğunuz gibi değil.

Gelişmekte olan ülkeler için tasarlanan Google Android One projesi, aslında işletim sisteminin hızla mobil iletişim ekosistemine dahil olmasını amaçlıyor. Bundan dolayı da fiyat – performans dengesini minimumda tutmaya da özen gösteriyor. Google geçen yıl başlattığı Android One programı çerçevesinde Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde 100 dolar fiyat etiketine sahip akıllı telefonlar piyasaya çıkarmış ve sonuçlarından menün kalmıştı. Şimdi Google, Android One için yeni bir dönem başlatmaya karar verdi. Yeni pazarlama stratejisiyle Android 0ne telefonların fiyatı 50 dolara kadar düşecek.

Android One Türkiye’de de var. Ancak satış stratejisi hiç de Google’ın tasarladığına benzemiyor. Android One programı kapsamında General Mobile’ın 4G isimli akıllı telefonunu Türkiye’de bulmak mümkün. Ülkemizde de Android One ürün yelpazesindeki telefonların fiyatının 100 dolar civarında olması planlanıyordu. Ancak General Mobile 4G.ülkemizde 700 TL fiyat etiketiyle pazara çıkarıldı. 

General Mobile 4G ile Türkiye de Android One Programına Dahil Oluyor

OnePlus One Yeni Android ROM'u OxygenOS ile Çalışacak

YORUMLAR