Apple 2012 Mac’lerinde Wi-Fi Sorununu Son Güncellemelerle Çözmeyi Hedefliyor

Apple 2012 Mac’lerinde Wi-Fi Sorununu Son Güncellemelerle Çözmeyi Hedefliyor

Apple EFI yazılımının en son güncellemeleri Thunderbolt, uyku ve ve Wi-Fi sorunlarının çözülmesini hedefliyor.

Apple; 2012’de çıkardığı uyku, Thunderbolt performansı ve Wi-Fi bağlantı güvenilirliği gibi sorunları olan bazı Mac sistemleri için EFI yazılım güncellemeleri yayınladı.

Tüm son 2012 Mac sistemleri için ilk güncelleme, 5GHz bant Wi-Fi sinyalleri ile uyumluluğu artıran Wi-Fi güncellemesi oldu. AirPortBrcm4311.kext kernel uzantısının yeni bir sürümünü içeren bu güncelleme, aynı zamanda, OS X 10.8.2 build 12C2034 işletim sistemi ile çalışan Mac’ler için özel nitelik taşımakta (Apple menüsünde Bu Mac Hakkında kutusundan OS X sürüm numaranızı öğrenebilirsiniz).

İkinci güncelleme ise 13 inçlik Mac Book Pro’lar için geldi ki bu da uyku performansını ve Thunderbolt yönlendirici desteğini geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca HDMI görüntü çıkışıyla ilgili sorunu gideriyor.

Bu güncellemelerin tümüne Apple’ın Yazılım Güncellemeleri hizmeti aracılığıyla ulaşılabilir.

Her yazılım güncellemesinde geçerli olduğu gibi, sisteminizin güvenilir bir güç kaynağına takılı olduğundan emin olun ve yükleme için ekrandaki yönergeleri izleyin. Sistemi yeniden başlatmak ve kurulum biraz zamanınızı alsa da, yüklemeyi kesmeyin.  Bu güncelleştirmeleri ya da başka güncellemeleri uygulamadan önce, sistemi yedeklediğinize emin olun.

Microsoft, Windows Phone 8 İçin 50 farklı Dil Seçeneği Sunuyor

YORUMLAR