Apple'dan Bir İlk! 3 Kameralı iPhone XI Geliyor

2019'a girmemizle birlikte Apple'ın yeni iPhone'uyla ilgili belirgin sızıntılar oluşmaya başladı. İlk defa üç kamera kurulumu kullanacağı iddia edilen Apple'ın son zamanlardaki değer kaybını bu şekilde durdurmak istediği düşünülüyor.

OnLeaks ve Digit Hindistan tarafından sızdırılan videoda yeni cihazın iPhone XI adıyla geleceği söyleniyor. Huawei Mate 20 Pro tarzında kare şeklinde konumlandırılmış olan üç kamera ilk aşamada bir hayli eleştiri alıyorken, Apple'ın bu çirkin tasarımı uygulamayacağı düşünülüyor. Ancak video içerisinde bu konseptin Apple Mühendislik Doğrulama Testinden geçtiği de ifade ediliyor.

iPhone tarihinde ilk defa üç kamera kurulumuna yer vereceği sızdırılan Apple'ın bu kameralarla ne yapacağı henüz bilinmiyor. Yalnızca eski yıllardan beri 3 boyutlu tasarımlar üzerinde çalıştığı bilinen şirketin bu kameraları AR uygulamalarında kullanıp gerçek hayattaki nesneleri 3 boyutlu modellere dönüştürebilir. Aynı zamanda gelişmiş Portre Modu fotoğrafları için cihazın derinlik algılama özelliği de geliştirilebilir.

Yine 3 Farklı iPhone Gelebilir

Geçtiğimiz sene başlatılan üç telefon versiyonuna bu yıl da devam edeceği düşünülen Apple'ın bir düşük model, iki tane ise üst segment iPhone üreteceği ön görülüyor. 2019 model bu cihazların iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max'in yerini alması bekleniyor. Ancak Apple'ın iPhone XI lansmanını Eylül ayında yapacağını düşünürsek önümüzde uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Peki ya siz üç kameralı iPhone'u nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!