Apple, iPhone 8’e ‘'iPhone X’' İsmini Verebilir

Apple, iPhone 8’e ‘'iPhone X’' İsmini Verebilir

Apple, 12 Eylül tarihinde bir dizi yeni iPhone modeli tanıtacak, ancak şüphesiz en heyecan verici şey şimdiye kadar ‘iPhone 8’ olacağı düşünülen 10. Yıldönümü modeli olacaktır. Şirketin, iPhone’un yıldönümü modelini ‘iPhone X’ olarak adlandırabileceği iddia edildi.

Hollanda merkezli web sitesi iCulture yayınladığı raporda, yıldönümü modelinin adının iPhone 8 olmayacağını, Apple’ın daha farklı bir isim üzerinde yoğunlaştığını açıkladı. iPhone’un 10. Yılı olması nedeniyle diğer model isimlerinden farklı olmasını isteyen Apple, yeni iPhone’a ‘iPhone X’ ismini verebilir.

Geçtiğimiz günlerde yeni iPhone’un ‘iPhone Edition’ ismini alabileceği de konuşulmuştu, ancak şirketin son belirlediği ismin ‘iPhone X’ olduğu söyleniyor. Bu isim ilk bakışta tuhaf gelebilir ancak, Apple’ın amiral gemisi 10. yaşına girecek ve bu yeni model diğer modellerden farklı bir noktada olmayı hak ediyor. Şimdiye kadar sızan bilgilere bakarsak, gelmiş geçmiş en iyi iPhone olacağı çok açık.

Hiç şüphe yok ki, iPhone 8 adı Apple'ın ürün stratejisiyle uyumlu değil gibi görünüyor, çünkü özellikle yıldönümü modeli ile gözden geçirilmiş iPhone 7S ve 7S Plus'ın bu yıl aralarında büyük bir boşluk olacak. Uçtan uca OLED ekran, neredeyse sıfır çerçeve, yüz tanıma sensörü, radikal tasarım değişiklikleri ve daha nicesi, yıldönümü iPhone’un farklı bir isimle konumlandırılması oldukça muhtemel.

Tüm ayrıntılar, bir hafta sonra yeni Apple Park'ta gerçekleşecek olan etkinlikte açığa çıkacak. Yeni iPhone'un 1.000 dolar fiyat sınırını aşması muhtemel.  Apple’ın yeni amiral gemisinin piyasadaki en pahalı akıllı telefonlardan biri olması bekleniyor, ancak aynı zamanda son 10 yılın da en iyi iPhone modeli olacak. 

Bakalım Apple kullanıcıları fiyat performansından da memnun kalacak mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Steve Jobs Salonu, 12 Eylül Apple Etkinliği için Hızla Hazırlanıyor

iPhone 8 Yerine iPhone Edition İsmi Tekrar Gündemde!

iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

YORUMLAR