Artık Facebook'ta "Bebek Bekliyoruz" da Diyebileceğiz

Artık Facebook'ta "Bebek Bekliyoruz" da Diyebileceğiz

Facebook, hayatımızın her alanına dair paylaşımlara ortam hazırlamayı sürdürüyor. Buna yönelik son yenilik, bebek bekleyen kullanıcıların bunu Facebook Zaman Tüneline işleyebilmeleri.

Facebook kullanıcıları, bebek beklemeleri halinde artık bunu Facebook üzerinden oldukça işlevsel bir şekilde sevdiklerine duyurabilecekler. Zaman Tüneli ile birlikte gelen önemli gelişmeler kısmından girilebilecek olan bu yeni özellik, anne – baba adaylarının bekledikleri bebek hakkında çeşitli bilgiler girebilmelerini de sağlıyor. Bebeğin beklenen doğum tarihi ve cinsiyeti gibi bilgilerin yanı sıra, hamileliğe ya da ultrason fotoğrafları gibi görseller de bu içerikle ilişkilendirilebiliyor.

Konunun diğer kısmı ise Facebook sahip olduğu “hedef kitleye doğrudan ulaşma gücü”nü pekiştiriyor. Zira ve mesela bebeklere yönelik ürünler satan bir şirket, bu söz konusu bebek bekleyen kesimi hedefleyerek sadece onların görebileceği şekilde Facebook’a reklam verebilecek.

Facebook Zaman Tüneli ile başlayan kapsamlı ve nokta atışlı hayatî gelişmeleri daha nasıl Facebook’ta paylaşabiliriz, Facebook bunun için daha ne gibi çalışmalar ortaya koyabilir, zamanla göreceğiz.

YORUMLAR