Artık iPhone'a Özel Kulaklık Almanıza Gerek Yok

Artık iPhone'a Özel Kulaklık Almanıza Gerek Yok

Apple’ın standart kulaklık girişiyle ne sorunu var bilmiyoruz ancak iPhone 7’yle başlayan bu akım, yeni modellerde de boy gösteriyor ki sonsuza kadar da sürecek gibi. Ama çok iyi biliyorsunuz ki teknolojide çareler tükenmez!

Amerika merkezli teknoloji firması Belkin'in ‘3.5 mm Ses + RockStar Şarj’ şeklinde adlandırılan ürünü, iPhone şarj aleti girişiyle telefona bağlanıyor. Ara cihaz özelliği gösteren Belkin aksesuarının diğer girişineyse standart kulaklık takılarak, yeni nesil iPhonelar için özel kulaklık alma eziyetinden kurtulunmuş oluyor. Üstelik cihaz sayesinde dilerseniz müzik dinlerken telefonunuzu şarj da edebilirsiniz.

iPhone kullanıcılarına aynı anda şarj ve kulaklık imkanını sunan bu alternatif ürün, Apple ürünlerini tamamlayıcı olarak kullanılacak ürünlerin kalitesini belirleyen MFI sertifikasına sahip. iPhone 7’den itibaren tüm modellerde kullanılabilen ürünün iPhone X’ten sonra gelecekler için de geçerli olması bekleniyor. Malum teknoloji devinin kulaklık girişleriyle yollarını sonsuza kadar ayırdığından neredeyse eminiz.

Kulaklık girişi üzerinden ses kontrolü ve mikrofon desteği sağlayan ürün, aynı zamanda USB portu aracılığıyla senkronizasyon ve veri aktarımı desteği de sunmakta. Kullanıcılarının en büyük çekincelerinden biri olan şarj süresi hakkında şirket, klasik bir iPhone şarj aletinden farklı olmadığına dair garanti veriyor. Apple mağazalarından ve online sitelerinden edinebileceğiniz Belkin, yaklaşık 35 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

YORUMLAR