Battlefield V'e Mikro Ödeme Sistemi Geliyor

Battlefield V'e Mikro Ödemeler Sistemi Geliyor

9 Kasım'da çıkışını gerçekleştiren Battlefield V'de mikro ödeme dönemi başlıyor. Kısa bir süre sonra oyundaki eşyalar mikro ödeme yoluyla satın alınabilecek.

E3 2018 etkinliğinde Battlefield V için uzunca bir süre ayrılmıştı. Etkinlik sayesinde Battlefield V hakkında merak edilen bütün detayları öğrenmiştik. Oyuncuların Battlefield oyunlarında en çok şikayet ettiği konu, oyundaki ekstra içerikler olmuştu. Oyunu satın almak için verilen ücret haricinde, oyun içerisinde ayrıca satılan eşyalar oyuncular arasında büyük eşitsizlikler yaratıyordu. Bu durum Battlefield 1'de de böyle devam etti. Durumun farkına varan geliştirici firma bu durumu sonlandırdıklarını E3 2018 fuarında duyurmuştu.

Geliştirici ekip, Battlefield V ile birlikte Premium Pass veya Season Pass gibi içeriklerin kaldırılacağını ve bütün oyuncuların ekstra içeriklere ücretsiz olarak erişebileceğini dile getirmişti. Oyunun çıkışı ile birlikte mikro ödeme seçeneği oyunda yer almıyordu. Ancak, Amazon üzerinde yapılan listeleme Battlefield V'e mikro ödemelerin geleceğini açığa çıkarmış oldu. Oyunda yer alacak olan mikro ödeme sistemi ile oyundaki yer alan eşyalar için kozmetik görünümler satın almamıza olanak sağlanacak. Mikro ödeme sistemi 18 Ocak 2019 tarihinde oyuna eklenecek.

Battlefield V'de yer alacak olan mikro ödeme paketleri ve fiyatlandırmaları aşağıdaki şekilde:

  • 500 Battlefield Coins: 5 Dolar
  • 1050 Battlefield Coins: 10 Dolar
  • 2200 Battlefield Parası: 20 Dolar
  • 6000 Battlefield Parası - 50 Dolar