Biri Facebook'a Dur Desin! İşte İkinci Çeyrek İstatistikleri

Biri Facebook'a Dur Desin! İşte İkinci Çeyrek İstatistikleri

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler konumda bulunan Facebook, rakiplerini kıskandıracak şekilde büyümeye devam ediyor. Şirketin ikinci çeyrek raporlarına göre Facebook'ta işler oldukça yolunda gidiyor.

Facebook hayatımızın her alanına etki etmek istiyor ve bu kapsamda yeniliklerine durmadan devam ediyor. Güncel olayları en kısa yoldan öğrenmenin yeni yolu olan sosyal medya uygulamaları arasında zirvede yer alan Facebook, kullanıcıları sayesinde gündemi de sürekli bünyesinde barındırıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar gündeme dair aramalarını Facebook üzerinden yapmaktan sakınmıyorlar. Öyle ki bu sayı ayda 2 milyar rakamına kadar ulaşmış durumda. Yeni gelen istatistiklere göre Facebook'ta her gün 2 milyarı aşkım arama yapılıyor.

Facebook ne kadar büyük?

2016 yılının ikinci çeyreğine dair verilerini yayınlayan Facebook, büyüme oranını gözler önüne serdi. Sektörün devi olmasına rağmen durmadan büyümeye devam eden Facebook, yüzde 59'luk kar artışı ile gelirlerini katlamayı başardı. Aylık toplam kullanıcı sayısını 1.71 milyara ulaştıran Facebook, günlük mobil kullanıcı sayısını da 1.03 milyara kadar yükseltti. Gelirlerini de arttıran şirket, yüzde 84'lük artış ile reklamlardan elde ettiği kar payını yükseltti. Söz konusu rakamlar hakkında açıklama yapan Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, gelişmekte olan ülkeler için hazırlanan Facebook Lite uygulamasının bu rakamlarda önemli bir paya sahip olduğunu belirtti. Mesajlaşma servisi tarafında da yüksek kullanıcı rakamlarına ulaşmayı başaran Facebook, her geçen gün gelirlerini katlıyor. Facebook'un bu yükselişi Twitter ve Google gibi diğer popüler şirketleri de zor duruma sokuyor. Facebook'un sunduğu özellikler nedeniyle diğer servislere olan talep azalıyor ve bu nedenle diğer servislerin gelirlerinde ufakta olsa düşüşler yaşanıyor.

Kurulduğu günlerde basit bir arama motoru gibi çalışan ancak günümüzde her işimizde karşımıza çıkan Facebook, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve bu yükselişin ne zamana kadar süreceği de artık merak konusu.

Facebook'un Canlı Yayın Özelliği Güncellendi

Facebook'un İnternet Dağıtan Güneş Enerjili İnsansız Uçağı Gökyüzüne Açıldı

Facebook Messenger'ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti

YORUMLAR