Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Eylül 4. Hafta)

FIFA 18

Bir hafta önce Marvel vs. Capcom: Infinite ve Project Cars 2 ile evlerimiz şenlenirken, bu hafta çıkacak oyunlar listesi ile birlikte artık oyuncuların en sevdiği döneme de girmiş bulunuyoruz. 

Sonbahar aylarının başlamasıyla ardı ardına muhteşem oyunlar çıkarken, eylül ayının 4. haftasının en dikkat çeken oyunu kuşkusuz FIFA 18 oldu. Futbol oyunu sevenlerin uzun süredir beklediği yapım, içerisinde barındırdığı onlarca değişiklik ve yenilikle birlikte 29 Eylül tarihinde bizlerle buluşuyor. 

Dördüncü haftanın en dikkat çekici oyunları listesinde ikinci sıraya rahatlıkla yapabileceğimiz Forza Motorsport 7, Microsoft'un aldığı kararın ardından hem Xbox hem de Windows platformu için çıkıyor. Simülasyon tarzı yarış oyunu sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat olan Forza Motorsport 7, yüksek grafikleriyle de dikkatleri çekiyor. 

Strateji oyunu sevenlerin merakla beklediği yapımlardan olan Total War: Warhammer II de haftanın göze çarpan oyunlarının başında geliyor. Bir önceki oyunda olduğu gibi Warhammer evreniyle Total War mekaniklerini bir araya getiren yapım, fantastik ögelerle stratejiyi buluşturuyor. 

Arka arka saydığımız AAA kategorisindeki oyunların ardından bağımsız sevenlerin çok uzun süredir bekledikleri Cuphead de sonunda bu hafta içerisinde bizlerle olacak. Eski çizgi filmlerin tarzını oyunlaştıran, karakterlerin oynanışına kadar tam bir çizgi film oyunu olan Cuphead, kesinlikle göz atmanız oyunlardan bir tanesi. 

Gönlümüzün birincisi kategorisinde yer alan Sevgilim olur musun ? Proximity Games isimli Türkiyeli bir oyun stüdyosu tarafından geliştirilmişti. Daha doğrusu oyun bundan on yıl önce yayınlanmış ve internet fenomeni haline gelmiş, yıllar geçince unutulmuş olsa da tekrar Steam üzerinde yayınlanmaya hazırlanmasıyla birlikte tekrar hatırlara düşmüştü. Biri Bizi Gözetliyor evi temalı bu oyun, komedi türünde rahatlıkla yer alırken, küfürlerle yaptığı şakaları tasvip etmesek bile bizleri güldürmeyi başarmıştı. 

Viking dünyasını sevenler için birebir yapımlardan bir tanesi olan Valnir Rok, konusunu kuzey mitolojisinden aldığı gibi barındırdığı benzersiz mekaniklerle de beğenilmeyi başardı. Bir tür RPG oyunu olsa da hikayenin oyuncular tarafından yazılıyor olmasıyla gözleri üzerine çeken oyun, başarılı dünyası ve oyun tarzıyla çokça oynanacak oyunlardan bir tanesi. 

FPS türünde oyun arayanlar için açığı doldurmaya gelen RAID: World War II, başarılı bir shooter oyunu olmasının yanı sıra dört kişiye kadar co-op desteği vermesiyle ön plana çıkıyor. Arkadaşlarınızla birlikte girip görevler yapabildiğiniz bu yapım, hem FPS hem de co-op desteğiyle birlikte tercih edilebilecek oyunlardan bir tanesi. 

Hayatta kalma oyunlarının devri biraz olsun geçmiş gibi görünse de türe yeni bir soluk getirebilecek oyunlardan olan Bermuda - Lost Survival, Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesinde sadece kurtarma botuyla kala kalan bir adamın hikayesini anlatıyor. Yüzeyde sadece bir bot ve birkaç konservenin dışında bir şeyi olmayan ve yaşaması denize bağlı olan birini kurtarmaya çalıştığımız yapım, oldukça beğenilecek gibi duruyor. 

Son olarak karşımıza çıkan Devil in the Pines da korku oyunu sevenlere hitap ediyor. Küçük bir çam ormanında mahsur alan ve karşısına çıkan şeytani yaratıklarla mücadele eden karakterimizi yönlendirdiğimiz oyun boyunca, korkuyu gerçekten sonuna kadar hissedeceksiniz. 

25 Eylül 2017 Pazartesi

Sevgilim olur musun ? - PC

26 Eylül 2017 Salı

Valnir Rok - PC

Raid: World War 2 - PC

27 Eylül 2017 Çarşamba

Helltown - PC

28 Eylül 2017 Perşembe

Total War: Warhammer II - PC

29 Eylül 2017 Cuma

FIFA 18 - PC, Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One

Forza Motorsport 7 - Xbox One, Windows 10

Cuphead - Xbox One, Windows 10

Bermuda - Lost Survival - PC

30 Eylül 2017 Cumartesi

Devil in the Pines - PC

YORUMLAR