Büyük Bir Kesim BlackBerry 10 ya da BlackBerry Z10'un Çıktığını Bilmiyor

Büyük Bir Kesim BlackBerry 10 ya da BlackBerry Z10'un Çıktığını Bilmiyor

BlackBerry ya da eski adıyla RIM, birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon dünyasının en önemli oyuncularından biriydi. Ancak iPhone ve Android’in kullanıcı nezdinde büyük ilgi görmesi BlackBerry kullanımının gerilemesine neden olmuştu. BlackBerry’nin bu gelişmelere hızlı ve olumlu cevap verememesi günümüz düzeninde oldukça etkili oldu. Ancak geçtiğimiz aylarda tanıtılan BlackBerry 10 işletim sistemi ve BlackBerry Z10 gibi üst seviye bir akıllı telefon şirketin yeni umudu oldu. Peki, halkın tepkisi nasıldı?

MKM Partners isimli yabancı bir şirket tarafından yapılan anket son derece ilginç sonuçlar ortaya koydu. Zira BlackBerry’nin büyük umutlarla tanıttığı yeni ürünler ve işletim sisteminden halk neredeyse bihaber.

Anket sonuçlarının öne çıkan çarpıcı sonuçları:

  • Amerikan halkının yüzde 83’ü BlackBerry Z10 akıllı telefon ya da BlackBerry 10 işletim sisteminin tanıtıldığını bilmiyor.
  • BlackBerry kullanıcılarının yüzde 50’si, bir başka platforma ait cihaz denedikten sonra BlackBerry’ye dönmüyor.

Görünen o ki BlackBerry Z10 ve BlackBerry 10 kullanıcılar arasında pek yaygın olmamakla birlikte bu ürünlerin varlığını dahil bilmeyen ciddi bir kesim var.

Age of Empires 2 HD İncelememizi kaçırmayın

YORUMLAR