Call of Duty: Black Ops 4 Duyuruldu! İşte Tüm Detaylar

Call of Duty: Black Ops 4

Her yıl çıkmasına alıştığımız Call of Duty serisine dair beklenen açıklama en sonunda yapıldı. Activision, 2018 yılında piyasaya çıkacak oyunun Call of Duty: Black Ops 4 olacağını söyledi ve oyuna dair detayları paylaştı.

Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanacak olan Calll of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim 2018’de oyuncularla buluşacak. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen oyun, artık klasikleşen Zombie modunun yanı sıra Campaign ve Battle Royale modları da içerecek. Oyuna dair detaylar ise şöyle:

Call of Duty: Black Ops 4 Zombie Modu

Call of Duty: Black Ops 4 Zombie modu, üç farklı haritayla gelecek. Farklı zorluk seviyeleri içeren haritalar, öğrenme bölümüyle birlikte kişiselleştirme özellikleri içerecek. Callings gibi farklı online özellikleri barındıran zombi modu, eski usul oynanışla yeni Black Ops 4’ü birleştirerek, gerçek bir Call of Duty deneyimi yaşatacak. Yeni oyunun zombie modunuysa hemen aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Call of Duty: Black Ops 4 Hikayesi

Oyun duyurulmadan önce sadece multiplayer bölümlerden oluşacağına dair söylentiler çıkmıştı. Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte oyunda hikaye bölümlerinin olmayacağı kısmen doğrulanırken, önemli bir değişikliğe gidildiği söylendi.

Activision, Call of Duty: Black Ops 4’te eski tarz hikaye anlatımından vazgeçtiğini ve sadece tek kişi oynanabilen farklı bölümler yaptığını söyledi. Yani oyuncular, Black Ops 2 ve Black Ops 3 arasında geçen kısa kısa bölümleri tek başlarına oynayarak, hikaye bölümlerini oynamış olacaklar, eskisi gibi başlayıp biten bir hikaye görevleri olmayacak.

Call of Duty: Black Ops 4 Battle Royale

PUBG ve Fortnite’ın gelir konusunda inanılmaz noktalara gelmelerinin ardından birçok FPS oyunu artık Battle Royale moduna yer vermek durumunda kalıyordu. Bu modaya uyan Activision, Call of Duty: Black Ops 4 Blackout adı verilen bir Battle Royale modu olacağını doğruladı. Diğer Battle Royale oyunlarına benzer şekilde “sona kalan kazanır” mantığıyla işleyecek olan modun, oldukça eğlenceli olacağı belirtildi.

Call of Duty: Black Ops 4 Steam

Yapılan resmi duyuruyla birlikte oyuna dair hiç beklenmedik bir açıklama yapıldı ve Call of Duty: Black Ops 4’ün Steam üzerinden yayınlanmayacağı söylendi. Oyunu bilgisayar platformu üzerinde oynamak isteyen oyuncuların, Battle.net uygulaması üzerinden oyuna bağlanacakları ve oyunu yine Blizzard’ın uygulamasından satın alacakları belirtildi. 12 Ekim tarihinde piyasaya çıkacağı hatırlatılan oyunun, o tarihten itibaren Battle.net’ten erişilebileceği kaydedildi.