Çoğu Marka Birden Fazla Twitter Hesabına Sahip

Çoğu Marka Birden Fazla Twitter Hesabına Sahip

Brandwatch adlı araştırma firması tarafından yayınlanan istatistiklere göre birden fazla Twitter hesabına sahip firmaların sayısı yıllar geçtikçe artıyor. Dünya üzerindeki bazı markalar farklı kitlelere ulaşabilmek, etkinliklerini ve ürünlerini daha özel bir şekilde öne çıkarabilmek, kampanyalarını duyurabilmek gibi nedenlerden ötürü farklı Twitter hesapları yönetebilmekteler. Bu yöntem son yıllarda giderek artan bir eğilim haline gelmeye başladı ve en popüler markalar arasında gittikçe yaygınlaştı. 2011 yılına bakıldığında dünyanın en popüler markalarının yüzde 16'sı herhangi bir Twitter hesabına sahip değildi, yüzde 77'si ise tek bir hesap idare ederken yüzde 7'si birden fazla hesaba sahipti.

2012 yılında ise tablo biraz daha değişti. Twitter hesabı olmayan en popüler firmaların sayısı yüzde 16'dan yüzde 9'a düştü. İlginç olan tek hesaba sahip en popüler markaların yüzdesinin de düşmesi oldu. Bir önceki yıl yüzde 77 olan rakam yüzde 56'ya geriledi. Bu kayıp yüzde ise birden fazla sayıda hesaba sahip markalara kaydı ve birden fazla hesaba sahip en popüler markaların yüzdesi yüzde 35'e tırmandı.

Bu yıl ise Twitter kullanmayan en popüler markalar genel toplamın sadece yüzde 2'sini oluşturmakta. Tek hesap sahibi en popüler marka yüzdesi tekrar geriledi ve yüzde 35 civarına indi. Çok hesap sahibi en popüler firmaların yüzdesi ise yüzde 63'e fırladı. Bu yüzde, 2011'deki rakamın 8 katına işaret etmekte. Görünüşe göre birden fazla hesap sahibi olmak markalara pozitif getiride bulunmakta.

Twitter'ın mobil uygulamalarını buradan indirebilirsiniz:

Twitter Artık Sizi Yakınınızdaki Etkinliklerden Haberdar Edecek

YORUMLAR