Epic Games App Store Geliştirici Hesabı Kapatıldı!

Apple ile Epic Games arasında yaşanan gerginlik büyüyerek devam ediyor. Epic Games App Store geliştirici hesabı kapatıldı. Konu ile ilgili detaylar haberimizde.

Epic Games'in kuralları ihlal ettiğini iddia eden Google ve Apple, popüler video oyunu Fortnite'ı oyun mağazalarından kaldırmıştı. Apple, geçtiğimiz haftalarda 28 Ağustos tarihinde Epic Games şirketinin App Store geliştirici hesabını kapatacağını söylemişti. Apple dediğini yaptı ve Epic Games App Store geliştirici hesabı kapatıldı. Epic Games'in geliştirici hesabının kapatılması ile ilgili detaylar haberimizde.

Epic Games App Store Geliştirici Hesabı Neden Kapatıldı?

Apple'ın geliştiricilerden %30 oranında komisyon ücreti almasına karşı çıkan Epic Games, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapmıştı. Epic Games Newsroom Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Apple Fortnite'ı App Store'dan kaldırdı ve 28 Ağustos Cuma günü tüm geliştirici hesaplarımızın kapatılacağı ve Epic'in iOS ve Mac geliştirici araçlarına erişiminin tamamen engelleneceğini belirtti. Mahkemeden bu misillemenin durdurulmasını istiyoruz" ifadeleri yer almıştı.

Son yapılan açıklamaya göre Epic Games'in App Store'daki geliştirici hesabı kapatıldı. Ayrıca Epic Games tarafından Unreal Engine 3 oyun motoru ile geliştirilen Infinity Blade serisi de App Store'dan kaldırıldı. Apple tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"App Store'daki Epic Games geliştirici hesabını sonlandırmak zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık. Epic Games ekibi ile yıllardır çalışıyoruz. Mahkeme, Epic Games'ten dava süreci devam ederken App Store yönergelerine uymasını istedi ancak Epic, bunu reddetti."

"Bunun yerine, App Store'un politikalarını ihlal etmek için tasarlanmış Fortnite güncellemelerini tekrar tekrar gönderdiler. Bu durum, App Store'daki diğer tüm geliştiriciler için adil değildir ve müşterileri mücadelelerinin ortasına sokmaktadır. Gelecekte tekrar birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz ancak maalesef bugün bu mümkün değil."

YORUMLAR