Facebook Arkadaşlarınızdan Gelen Can Sıkıcı Paylaşımları Saklamanızı Sağlıyor

Facebook Arkadaşlarınızdan Gelen Can Sıkıcı Paylaşımları Saklamanızı Sağlıyor

Hem onsuz yapamıyoruz hem de onunla başımız dertte. Evet, yanlış tahmin etmediniz. Facebook'dan bahsediyorum. Günümüzün en fazla aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu Facebook, can sıkıcı paylaşımlardan kurtulmamızı sağlayacak olan yeni bir özellik getirdi.

Özellikle son zamanlarda Facebook yayın akışında istemediğimiz reklamlar ve bazı arkadaşlarımızdan sürekli gelen spam değeri taşıyan paylaşımlar çok fazla canımızı sıkmaya başladı. Bunun önüne kişi yada sayfaları engelleyerek geçebiliyorduk. Fakat eminim bir çoğumuz engellemek yerine katlanmayı tercih ederek, her gün yayın akışında o paylaşımları görmek durumunda kalıyor. Facebook bu kişileri düşünerek yeni bir özellik getirdi ve artık canınızı sıkan paylaşımların sahiplerini ister kişi olsun ister sayfa olsun durdurabileceksiniz.

Sayfanızda görmek istemediğiniz paylaşımları hali hazırda var olan gizleme özelliği ile sağ üstteki seçeneklerden gizleme yapabiliyoruz zaten. Yeni ''yayın akışı ayarları'' özelliği sayesinde arkadaşlarınızdan yada takip ettiğiniz sayfalardan yapılan paylaşımları tamamen durdurabileceksiniz. Yeni açıklanan özellik sayesinde hem takipte kalıp hem de yapılan paylaşımları görmeyi engelleyebilirsiniz. Örneğin çok sevdiğiniz bir sayfa var ve burada yapılan paylaşımlar hoşunuza gidiyor. Fakat çok fazla yapılan paylaşımlar yüzünden yayın akışınızda başka bir şey göremez olursanız, bu sayfanın yaptığı paylaşımları görmenizi kapatarak, sadece canınız istediğinizde sayfaya giriş yapıp paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Zaten aksi taktirde bu özellik yerine direk takip etmek istemediğiniz sayfaları silebilirdiniz.

Oldukça yararlı olacak yeni özellik sayesinde yayın akışınızda istemediğiniz ve kalabalık oluşturmasını istemediğiniz kişi ve sayfaların paylaşımlarını kapatabilirsiniz. Paylaşımların altından giriş yapabileceğiniz yeni özelliği kullanarak canınızı sıkan Facebook paylaşımlarını görmeye bir son verin!

UC Browser Son Güncellemesiyle Gizliliğini Geliştiriyor

YORUMLAR