Facebook Canlı Yayınında Üç Ödüllü Film Ücretsiz Yayınlanacak

Facebook Canlı Yayınında Üç Ödüllü Film Ücretsiz Yayınlanacak

Focus Features bugün, Focus Friday kutlamasının bir parçası olarak Facebook Live'daki kütüphanesinde, ödül almış üç filmi yayınlayacağını duyurdu.

İlk yayın 25 Ağustos Cuma günü saat 18:00'da olacak. Gelecek hafta cuma günü de aynı anda iki film yayınlanacak. Filmler ise, Motosiklet günlüğü, Arka Bahçe ve Sil Baştan olarak belirlenmiş. Yayınlanacak filmler isim sırasına göre olacakken, maalesef Türkçe altyazı veya dublaj seçeneği bulunmayacak. Ancak bu tip bir kutlamanın Facebook'ta yapılması gayet güzel. Filmlerin hepsi Focus Features'in Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.


Bu yayınlar ile birlikte Facebook'ta bir ilk gerçekleştirilmiş olacak. İlk defa korsan yayın olmadan, tamamen yasal yollardan Hollywood filmlerinin yayınlanacak olması Facebook tarihine geçecek. Ayrıca Facebook Live, çok fazla korsan filmi yayınladığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl yeni bir özellik kazanmıştı. Bu özellik ile Facebook telif ihlalinin bir nebze önüne geçmeyi hedeflemişti.

Ayrıca Focus Features, 15. yıldönümüne özel, Las Vegas'taki CinemaCon'da özel bir panel ve New York'ta film gösterimleri de dahil olmak üzere başka kutlamalar da gerçekleştirecek.

Facebook, Almanya'da 10 Bin Hesabı Sildi

Facebook, Gazetecilere Facebook'u Kullanmayı Öğretecek

YORUMLAR