Facebook Fotoğraf Yükleme için Sürükle Bırak Özelliğini Etkinleştirdi

Facebook Fotoğraf Yükleme için Sürükle Bırak Özelliğini Etkinleştirdi

Facebook kullanıcıların fotoğraflarını yüklemelerini daha kolay bir hale getirmek için sürükle bırak özelliğini aktif hale getirdi. Özellikle durum güncellemelerine fotoğraf eklemek isteyen kullanıcılar yüklemek istedikleri fotoğrafları sadece sürükleyip durum güncelleme çubuğu üzerine bırakarak fotoğraflarını otomatik olarak yükleyebilecek. Özellik aktif olarak çalışıyor olsa da şu an tüm kullanıcılar için etkin değildir.

Daha öncesinde durum güncellemelerimize eklemek istediğimiz fotoğraflar için birçok işlem yapmamız gerekiyordu ve bunun dışında bir albüm oluşturmadan bir kerede fotoğraf albümleri oluşturmamız imkansızdı. Yeni sürükle bırak özelliği sayesinde fotoğraf yükleme işlemlerimizi kolaylıkla yapabileceğiz.

Durum güncellemelerimiz üzerine fotoğrafların bu kadar kolay eklenebilecek olması bir bakıma bundan sonra Facebook üzerinde daha çok fotoğraf görmemiz anlamına geliyor olabilir.

Fotoğraf yüklemeleri için geliştirilen sürükle bırak özelliği şimdilik zaman tüneli, zaman tüneli kapak fotoğrafları ve durum güncellemeleri için sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yeni fotoğraf yükleme araçları yakın zamanda tüm kullanıcılar için varsayılan olarak gelecek olsa da eski versiyon tarayıcıları kullanan kullanıcılar için de bir çözüm mutlaka bırakılacaktır.

Mozilla ve Facebook Birlikteliği

YORUMLAR