Facebook Hikayeler’de Müzik Dönemi Başlıyor

Facebook Hikayeler’de Müzik Dönemi Başlıyor

Facebook Hikayeler, ne kadar pek fazla kişi tarafından kullanılmasa da yeni özellikler almaya devam ediyor. Kullanıcılar artık hikayelerinde paylaştığı fotoğraf ve videolara müzik ekleyebilecek.

Kullanıcıların kendilerini ifade etmesinin yeni bir yolunu sunan özellik, Facebook Hikayeler’i çok daha eğlenceli bir hale getirecek.

Facebook kullanıcıları, hikaye olarak paylaşacakları fotoğraf ya da videoları belirledikten sonra diledikleri şarkıyı koymak için ‘müzik çıkartmasını’ seçecek. Ardından karşılarına çıkan anahtar kelimeler ve türlere göre diledikleri şarkıyı hızlı bir şekilde bulabilecek. 

Facebook hikayeler müzik

Sosyal medya devi ayrıca ‘popüler müzikler’ başlığı altında kullanıcıların şarkı seçmelerine de yardımcı olacak. 

Facebook’un bu adımı gelecekte müzik üzerine yapacağı yeniliklerin habercisi olacak. Zira şirket, yakında kullanıcıların profillerine şarkı eklemelerine de imkan tanıyacak, ancak bu kafanızda canlandığı şekilde olmayacak. 

Kullanıcıların içerik ekleyebileceği yeni bir 'Müzik' bölümü olacak; bu bölüme tıklayan herkes daha sonra şarkının bir kısmını dinleyecek ve ilgili içeriği görecek. Dinledikleri şarkıları beğenen kişiler ise şarkıyı kendi profillerine ekleme veya sanatçının Facebook Sayfasını ziyaret etme seçeneğine sahip olacaklar.

Facebook’un yeni özelliğini beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşın!