Facebook İntihara Meyilli Kullanıcılarına Yardım Hattı Açıyor

Facebook İntihara Meyilli Kullanıcılarına Yardım Hattı Açıyor

Bir milyarı geçkin kullanıcısı olan Facebook, tüm kullanıcılarını zor zamanlarda birleştirmek ve destek vermek amaçlı çalışmalar yapıyor. Bunlardan bir tanesi de bunalımda olan ve intihara meyilli kullanıcılara yardım elini uzatmak. 

Facebook 2011 yılında ‘İntihar Niteliği Taşıyan İçeriği Bildirme’ sayfalarını yayına almıştı. Bu noktada kullanıcıların gözüne takılan paylaşımların ihbar edilmesi hedef alınıyordu. Facebook bu girişimini yetersiz bulmuş olacak ki, şimdi yeni uygulamalarla bunalım yaşayan kullanıcılarına hizmet vermeye çalışacak. 

Bu hafta sonundan itibaren Facebook kullanıcıların birbirlerini daha iyi takip etmelerini ve kendine zarar vereceğini anladığımız arkadaşlarımızın paylaşımlarını işaretlememizi sağlayan bir uygulama getirecek. Bu işaretleme ile Facebook yardım timleri harekete geçecekler ve sıkıntıdaki arkadaşımıza seçenekler sunacaklar.

Facebook yardım hattı ikna edici ve profesyonel timlerden oluşuyor. Bu ekipler  gönderilen yardım çağrılarına soğukkanlılıkla cevap vererek bunalımdaki kişiyi sakinleştirip hayata tutunmasını sağlamaya çalışacaklar. Uygulama yönlendirici nitelikte sorgulama yöntemleri kullanıyor.

Uygulama ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde başlatılacak. Daha sonra hızla küreselleşmesi düşünülüyor.

Facebook'un Yeni Uygulaması Facebook Lite Yayınlandı

Ergenlik ve Sosyal Medya Kullanımıyla İlgili Dikkat Çekici Detaylar

Çocuklarınızı Sosyal Medya Üzerinde Korumanın En İyi 6 Yolu

Sosyal Ağlarda Ahlaksızlık ve Adaletsizlik Batağında Boğuluyor muyuz? 

YORUMLAR