Facebook Messenger Artık Android Auto ile Uyumlu

Facebook Messenger Artık Android Auto ile Uyumlu

Android Auto yaklaşık iki senedir arabalarda kullanılıyor. Android Auto sayesinde telefonlarla arabalar artık mükemmel uyum sağlayabiliyorlar. Facebook Messenger'da bu platforma dahil olan uygulamalar arasında yerini alacak. 

Android Auto, bir akıllı telefonun tüm özelliklerinin arabanın kontrol paneline aktırabilmesi anlamına geliyor. İnternete bağlanabiliyor, haritalardan ve GPS’den faydalanabiliyor, mesajları ve sosyal medyayı kontrol edebiliyor ve elbette çağrılara cevap verebiliyorsunuz. Tüm bunları ses komutlarıyla yapabiliyor ya da parmaklarınızı kullanabiliyorsunuz. Elbette trafikteyken sesle kontrol daha güvenli oluyor.

Facebook Messenger’da artık bu platformda servis verebiliyor. Arabalardan görüntülü ve sesli iletişim kurulabiliyor. Facebook Messenger arka arkaya yaptığı güncellemelerle sosyal medyanın Facebook şemsiyesi altında bulunan servislerinin en önemlilerinden biri. Android Auto platformunda Messenger uygulaması kullanabilmek için akıllı telefonunuzda uygulamanın yüklü olması yetiyor.

Facebook Messenger’ın Android Auto platformunda kullanılması geçenlerde Google’ın Android Auto uygulamasını güncellemesinden sonra hemen her araç için uyumlu oldu. Google Maps, Google Now, Skype ve Hangouts gibi servislerden sonra Facebook Messenger’da artık Android Auto eko sistemine dahil oldu.

Otomobillere de Android Geldi, Trafiğin Akışı ve Hayatımız Değişti

Android Auto Artık Sizinki de Dahil Her Arabada Olacak

YORUMLAR