Facebook Messenger'da Gönderdiğiniz Mesajları Artık Silebileceksiniz

Günümüzde Facebook Messenger üzerinden sohbet eden kullanıcı sayısı bir hayli azalmasına rağmen uygulamaya önemli bir yenilik geliyor. Bundan böyle Messenger'da attığınız bir mesajı karşı taraf görmeden iptal edebilecek yani silebileceksiniz.

WhatsApp başta olmak üzere pek çok sohbet uygulamasında yer alan mesajları iptal etme özelliği artık Facebook Messenger'da da olacak gibi gözüküyor. Henüz test aşamasında olduğu ifade edilen özellik kapsamında bir mesajı silebilecek ve karşı tarafın görmesini engelleyebileceksiniz. Ancak ilk aşamada bunun için de belirli bir süre olması planlanıyor.

Konu hakkında Twitter üzerinden açıklamada bulunan Jane Wong, gönderilen bir mesaja uzun basarak onu silebileceğimizi veya iptal etmek için seçenek sunulacağını dile getirdi. Aynı zamanda gönderilen mesajın silinmesi için bir süreliğine izin veren Facebook'un karşı taraf mesajı gördüğünde silmeye izin vermeyeceğini de belirtmek gerekiyor.

Şu anda bu özelliğin ne zaman kullanılabileceğine dair bir işaret yer almıyorken Facebook takımının bunun üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Messenger üzerinden sohbet eden kişileri tatmin edecek bu özelliğin Android ve iOS platformuna aynı anda geleceği düşünülüyor.