Facebook Şimdi de Seyrettiğimiz Videoları Takip Etmeye Başladı

Facebook Şimdi de Seyrettiğimiz Videoları Takip Etmeye Başladı

Facebook, Haber Kaynağında paylaşılan videolardan hangilerini izlediğimizi ölçümlüyor. Facebook böylelikle kullanıcılarının görsel farkındalığını takip edecek.

Facebook bir süredir Haber Kaynağı bölümünde düzenlemeler yapmaya çalışıyor. Bunu doğrudan kullanıcılarına sorarak düzenlemeye çalışırken, diğer taraftan arka planda kullanıcı alışkanlıklarını da sınıflandırıyor. Son olarak videolara takmış durumda. Facebook üzerinde paylaştığınız ve seyrettiğiniz videoları kullanıcı alışkanlıklarını ve ilgi odaklarını belirlemek adına takibe alan Facebook, bunu daha iyi hizmet vermek için yaptığını açıkladı.

Facebook bu takip sonucu kullanıcıların Haber Kaynağı sayfalarında neler izlediklerini, nelere tepki verdiklerini, hangi videoları başkalarına gönderdiklerini takip ederek kullanıcılara ona göre içerik sunacağını söyledi.

Facebook bu izleme sırasında videoların tam ekran mı izlendiğini, süre ölçümlemelerini, ses şiddetlerini dahi göz önüne alıyor ve video kalitelerine karşı kullanıcılarının tepkilerini de ölçümleyebiliyor.

Facebook yapılacak olan Haber Kaynağı güncellemelerinin kullanıcıların günlük alışkanlıklarını değiştirmeyeceğini, ancak bu alışkanlıklara yeni tecrübeler ekleyeceğini söyledi. Bu yeni düzenlemelerle kullanıcılar, yoğun olarak izledikleri ve takip ettikleri videolardan artık daha fazla görebilme şansını da yakalayabilecekler. 

Facebook, Türkiye'de Bağlantı Hızına ve Cinsiyete Göre Reklam Gösterecek

Pornografiye Hayır Diyen Facebook, Şiddet İçin Bir Yorum Yapmıyor

Facebook Messenger'a Yeni Özellikler Eklendi

YORUMLAR