Facebook, Twitter İçin Yeniden Müşteri Olabilir İddiası

Facebook, Twitter İçin Yeniden Müşteri Olabilir İddiası

Bu haber Venture Beat web sitesinde bugün yayınlandı. Facebook’un Twitter’ı satın almaması için geçerli tonlarca sebebi var belki ama sosyal medya devinin yeniden masaya oturması gerçekten mümkün mü dersiniz?

Facebook iddia edilenlere göre Twitter’ı satın almaktan 2 kere vazgeçmiş. Zaten şöyle bir düşünecek olursak, bazı ticari engeller ve finansal sıkıntılar yüzünden bu iddianın gerçekleşmesi ekonomi otoritelerine göre çok da mümkün değil. Ama tüm bunlara rağmen iddia yeniden ortaya atıldı.

Facebook yapı olarak kullanıcılarına haber takip etmek, yemek menüsü resimleri paylaşmaktan ve eski sevgilileri takip etmeye kadar onlarca servis veriyor. Kullanıcılarının talebi doğrultusunda tabii.

Twitter ise oldukça farklı sularda servis veren bir altyapıya sahip. Yani amaç ve erekleri birbirinden oldukça farklı. Peki Facebook, Twitter’ı neden satın alsın sorusuna gelince Twitter bizim hakkımızda Facebook’un bilmediği bir çok detay biliyor. Reklam ve pazarlama açısından Twitter verileri Facebook’un fazlasıyla işine gelen bir veri havuzu oluşturuyor. Tek başına bu bile Twitter’ı Facebook için çekici kılıyor. Twitter her zaman reklam açısından daha nokta atışı yapabilen ve bunu verimli kullanabilen bir kuruluş.

Bakmayın siz Twitter’ın son durumunun eskisi gibi olmadığına. Facebook bu reklam potansiyelinin peşine düşmüş olabilir elbette.

Ancak bunlar şimdilik bir iddia. Ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. 

YORUMLAR