Facebook, Yorum İfadelerinde Anlamsız Bir Yenilik Daha Yaptı

Facebook, Yorum İfadelerinde Anlamsız Bir Yenilik Daha Yaptı

Facebook, sosyal platformunda sıklıkla kullanılan ifadeler üzerinde yeni bir değişiklik yaparak kullanıcılarının "acaba niye?" sorusunu sormalarına sebep oldu.

Daha önce kolayca emojilerle kendini ifade eden kullanıcılar, artık aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bırakacakları ifadelerin üzerinde yazıyla daha baskın olarak kendilerini ifade edebilecekler.

Facebook kullanıcıları tepkilerini artık yorumlara da taşıyabilecek; böylece kullanıcılar, yalnızca Haber Kaynağı yazılarının altına yazdıkları bireysel yorumlara "sevgi", "haha", "vay", "üzgün" ve "öfkeli" ifadelerini yazılı olarak ekleyebilecekler. Bu otomatik bir işlem olacak.

Facebook, bunu kullanıcıların sohbetlerde ve yorumlarda kendileri daha fazla ifade edebilmeleri için yaptığını savunsa da, kullanıcılardan beklediği alkışı alamamış gibi görünüyor. Facebook, bu noktada kendini, "İnsanların, Facebook'taki sohbetlere tepkilerini göstermek için daha çok arayış içinde olduğunu fark ettik" şeklinde bir açıklamayla savundu. Ancak büyük olasılıkla kullanıcılar bu yeniliği kastetmemişlerdi.

Facebook kullanıcıların tepkilerini ifade edebilmek için kullandıkları "reaksiyon emojileri" üzerinde fazlaca duruyor. Her gelen yenilik 2 milyarlık dev sosyal medya platformunda doğal olarak hemen sevimli bir şekilde benimsenmiyor. 

Facebook, 2017 Gelir Raporuyla Dudak Uçuklattı

Facebook, Alışveriş Sistemini Geliştirecek 'Rewards' Özelliğini Test Ediyor

Facebook Biraz Daha Büyürse Patlayacak

YORUMLAR