Facebook'ta Fotoğraf Gösterim Tasarımı Yenilendi

Facebook'ta Fotoğraf Gösterim Tasarımı Yenilendi

Facebook, kullanıcılarının paylaştıkları fotoğrafların gösterilmesinde bir takım yenilik yaptı ve tasarım konusunda değişikliklere gitti.

Facebook tarafından yapılan açıklama ile öğreniyoruz ki, artık Facebook kullanıcıları tarafından Zaman Tüneline eklenen fotoğraflar daha büyük ve yenilenmiş tasarımla görüntülenecek. Fotoğrafları otomatik olarak büyüklü küçüklü kareler üzerinden sunan yeni tasarım oldukça hoş görünüyor.

Yenilenen tek özellik fotoğrafların gösterimine yönelik değil. Bu yenilikle birlikte fotoğraf üzerinde etiketleme işlemi de kolaylaşıyor. Bununla birlikte fotoğrafların paylaşılması ve yeni albüm yaratılması daha hızlı gerçekleşebilir kılınıyor.

Fotoğrafları görüntülen Facebook kullanıcıları cephesinde de bir yenilik bulunuyor. Arkadaşlarınızın ekledikleri fotoğrafların ya da albüm kapaklarının sağ üst kısmında yer alan yıldızı kullanarak o fotoğraf ya da albümü öne çıkarabiliyorsunuz.

Facebook fotoğraf gösterimi yenilikleri dünya genelinde yavaş yavaş aktif kılınıyor. Yeniliklerin Facebook profilinizde yer alması için bir süre beklemeniz gerekebilir.

YORUMLAR